دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / تأكید مسلمانان مالزی بر رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها

تأكید مسلمانان مالزی بر رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها

بیا تو مالزی -

جمعی از مسلمانان مالزی در مراسمی كه به مناسبت شصتمین سالگرد اشغال فلسطین برگزار شد بر رهایی فلسطین اشغالی از چنگال صهیونیست‌ها تأكید كردند…به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با فرارسیدن شصتمین سالگرد اشغال سرزمین اسلامی فلسطین، مسلمانان، آزادگان و علاقمندان به فلسطین در سراسر جهان اقدام به برپایی مراسمی در اعتراض به جنایات تاریخی رژیم صهیونیستی و حامیان آنها و نیز به منظور زنده نگه داشتن یاد مردم بیگناه و مظلوم كردند.

در مالزی موسسه JUST و جنبش عدالت مالزی مراسمی را به مناسبت شصتمین سالگرد اشغال فلسطین در محل همایش‌های روزنامه «سین چو» این كشور برگزار كردند.

در این مراسم كه با حضور تعدادی از سفرای خارجی و نیز حدود 300 نفر از شخصیت‌های مردمی و دولتی مالزی از جمله برخی نمایندگان مجلس این كشور برگزار شد، سخنرانان با تاكید بر ضرورت اتحاد و یكپارچگی مسلمانان برای رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها، علاقمندی مردم مالزی نسبت به كشور فلسطین را ‌یادآور شده و خواستار اقدام عملی كشورهای اسلامی برای رهایی ملت فلسطین و نیز مسئولیت پذیری كشورهای اسلامی در این خصوص و قرار دادن مسئله فلسطین در رأس امور خود شدند.

شركت كنندگان در این همایش همچنین نقش قدرت‌های غربی در شكل گیری رژیم صهیونیستی و یك جانبه و ناعادلانه بودن اقدامات سازمان ملل و كشورهای غربی به نفع رژیم صهیونیستی را مورد نكوهش قرار دادند.

سخنرانان همچنین عدم موفقیت آمریكا در عراق و شكست اسرائیل از حزب الله لبنان و انتفاضه سال 2006 فلسطین را دال بر ناتوانی رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آنان دانستند.

در این مراسم سفیر فلسطین در مالزی نیز تاكید كرد كه اسرائیل دشمن اصلی مسلمانان بوده و ملت فلسطین یك امت واحد و متحد در مقابل اسرائیل است.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه عكسی از جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی نیز برپا شد كه مورد استقبال شركت كنندگان قرار گرفت.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب