شنبه , 4 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / تاكیدنخست وزیر مالزی برمقابله جدی باورود مهاجران غیرقانونی به‌این كشور

تاكیدنخست وزیر مالزی برمقابله جدی باورود مهاجران غیرقانونی به‌این كشور

بیا تو مالزی -

"عبدالله احمد بداوی " بر مقابله جدی با ورود مهاجران غیرقانونی به مالزی تاكید كرد…

خبرگزاری رسمی مالزی(برناما) در گزارش روزدوشنبه خود به نقل ازوی اعلام كرد: دولت مالزی در مقابله همه جانبه با معضل ورود مهاجران غیرقانونی بویژه در ایالت "صباح" كاملا جدی است.

بداوی با تاكید بر اینكه مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی كار آسانی نیست خواستار تلاش و همیاری همه آحاد جامعه مالزی در این اقدام شد.

وی، ایالت صباح مالزی را به لحاظ همجواری با فیلیپین در مواجهه با بیشترین موارد ورود مهاجران غیرقانونی عنوان كرد.

نخست وزیر مالزی در عین حال از ورود كارگران خارجی قانونی كه با دارا بودن مدارك معتبر برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای به مالزی می‌آیند، استقبال كرد.

وی همچنین كارفرمایان مالزیایی را از استخدام و بكارگیری مهاجران غیر قانونی در انجام كارهای خود برحذر داشت.

به گزارش برناما، نخست وزیر مالزی این سخنان را در ارتباط با درخواست "جوزف پیرین" معاون سروزیر ایالت صباح از دولت مركزی برای‌حل معضل مهاجران غیرقانونی بیان كرد.

به گزارش ایرنا، معاون نخست وزیر مالزی نیز پیشتر از اداره مهاجرت این كشور خواست درمورد بكارگیری مهاجران غیرقانونی توسط كارفرمایان مالزیایی تحقیقات خود را گسترش دهد.

"نجیب تون رزاق" همچنین خواستار رسیدگی دقیق مسوولان اداره مهاجرت مالزی به‌ادعای اخیر انجمن فروشندگان بنزین مبنی بر اشتغال بیش از ‪ ۱۰‬هزار مهاجر غیرقانونی در جایگاه‌های عرضه سوخت در سراسر این كشور شد.

براساس این گزارش، وی ضمن تاكید بر ادامه سیاست‌های دولت مالزی درباره عدم‌استفاده از كارگران مهاجر غیرقانونی از سوی كارفرمایان، درباره برخورد قانونی دولت با كارفرمایان متخلف هشدار داد.

مالزی به دلیل برخورداری ازامكانات بهتر زندگی همواره مورد توجه كارگران خارجی بویژه از سوی كشورهای فقیرتر منطقه بوده است.

با وجود تشدید قوانین مربوط به استخدام مهاجران غیرقانونی بویژه از سال ‪ ۲۰۰۲‬میلادی به این طرف، دولت مالزی همچنان با این معضل روبه رو است.

بیشترین شمار كارگران خارجی در مالزی را شهروندان اندونزیایی، بنگلادشی، تایلندی، فیلیپینی، كامبوجی، لائوسی، چینی و نپالی تشكیل می‌دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 5 =

قالب