خانه / اخبار مالزی / تاكید استاندار خراسان رضوی بر فراهم بودن زمینه فعالیت مشترك ایران و مالزی

تاكید استاندار خراسان رضوی بر فراهم بودن زمینه فعالیت مشترك ایران و مالزی

بیا تو مالزی -

استاندار خراسان رضوی تاكید كرد: زمینه فعالیت مشترك بین ایران و مالزی بسیار فراهم است…به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدجواد محمدی زاده صبح امروز در دیدار با مدیرعامل و مسئولین یكی از شركت‌های بزرگ ساخت‌وساز بخش خصوصی مالزی، آن كشور را الگوی مناسبی برای كشورهای تازه استقلال یافته خواند.
وی با بیان اینكه سرمایه‌گذاری در مشهد بسیار اقتصادی است، اظهار امیدواری كرد: با توجه به قراردادهای منعقد شده با كشور مالزی در زمینه فناوری اطلاعات، روابط بین دو كشور توسعه یابد.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به استفاده از تجربیات مفید مالزی در ایجاد كریدور علم و فناوری رضوی گفت: در ماه آینده تعدادی از سرمایه‌گذاران بخش فناوری اطلاعات برای بررسی سرمایه‌گذاری و عقد قرارد در این زمینه به خراسان رضوی می‌آیند.
وی افزود: حداقل 30 درصد شركت‌های سرمایه‌گذار در بخش فناوری اطلاعات مالزیایی هستند یا به نوعی با مالزی در ارتباطند.
استاندار خراسان رضوی انبوه‌سازی با استفاده از فناوری‌های نوین، ساخت هتل و مجموعه‌های بازرگانی – اداری را زمینه‌های مناسب برای فعالیت سرمایه‌گذاران مالزیایی در استان دانست و افزود: دولت سرمایه‌گذاری این شركت‌ها را در ایران تضمین می كند.
محمدی زاده علاقه فراوان مردم مالزی به سفر معنوی حج را فرصتی برای برقراری ارتباط گردشگری بین ایران و مالزی دانست و خاطرنشان كرد: حجاج كشور مالزی می‌توانند در مسیر رفت و برگشت خود به مكه، چند روز در مشهد اقامت كنند.
سان وی یكی از شركت‌های بزرگ مالزی است كه در زمینه‌های فعالیت های ساختمانی و گردشگری، احداث پارك‌های آبی، هتل، انبوه سازی با استفاده از فناوری های نوین و ایجاد دانشگاه از تجربیات و موفقیت‌های خوبی برخوردار است.
در این جلسه موافقت‌های اولیه برای ساخت یك هزار واحد مسكونی و همچنین ساخت پروژه آبادگران با همكاری متقابل شهرداری و این شركت مالزیایی به عمل آمد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب