یکشنبه , 1 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار ایران / تحریم جدید ایران در کنگره آمریکا تصویب شد | جزییات تحریم جدیدآمریکا علیه ایران

تحریم جدید ایران در کنگره آمریکا تصویب شد | جزییات تحریم جدیدآمریکا علیه ایران

بیا تو مالزی - تحریم جدید ایران در کنگره آمریکا تصویب شد | از 425 عضو کنگره آمریکا تنها دو نفر با لایحه تحریم جدید ایران مخالف بودند. لایحه تحریم جدید ایران، که اسمش را «موشک های بالستیک ایران و اجرای تحریم های بین المللی» گذاشته اند، اگرچه خودش تحریم جدیدی را شامل نمی شود، اما راه را برای اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران باز می کند…

تحریم جدید ایران در کنگره آمریکا تصویب شد | از 425 عضو کنگره آمریکا تنها دو نفر با لایحه تحریم جدید ایران مخالف بودند. لایحه تحریم جدید ایران، که اسمش را «موشک های بالستیک ایران و اجرای تحریم های بین المللی» گذاشته اند، اگرچه خودش تحریم جدیدی را شامل نمی شود، اما راه را برای اعمال تحریم های جدید دولت آمریکاعلیه ایران باز می کند…

مجلس نمایندگان آمریکا (کنگره) لایحه 1698 موسوم به «موشک های بالستیک ایران و اجرای تحریم های بین المللی» را با 423 رای مثبت تصویب کرد.

ایرنا نوشت: در این رای گیری 232 نماینده جمهوریخواه و 191 نماینده دموکرات رای مثبت دادند و تنها 2 نماینده مخالفت خود را با این لایحه اعلام کردند.

بر اساس لایحه اچ.آر. 1698 سیاست آمریکا ممانعت از دستیابی ایران به موشک های بالستیک با قابلیت هسته ای اعلام شده است. همچنین رئیس جمهوری آمریکا باید به کنگره درباره زنجیره تولید داخلی و بین المللی مرتبط با برنامه هسته ای ایران گزارش دهد و افراد و شرکت های مرتبط را معرفی کند.

در این لایحه آمده است: رئیس جمهوری باید گزارش مواردی که در آن آزمایش موشک های بالستیک ایرانی ناقض قطعنامه 2231 سازمان ملل است را در کنگره ثبت کند.

این لایحه افراد و ارگان های زیر را هم تحریم می کند:
1. آژانس های دولتی ایران که مرتبط با برنامه موشک بالستیک هستند.
2. ارگان ها و سازمان های خارجی که به برنامه موشک بالستیک ایران کمک می کنند.
3. افراد یا آژانس های دولتی خارجی که با ایران تبادل سلاح ها و مواد غیرمجاز دارند.
4. افراد خارجی که در تبادل تکنولوژی برای پیشبرد برنامه بالستیک ایران فعالیت دارند.

تحریم جدید مستقیما اعمال نمی شود

همچنین ریانووستی نوشت: این سند با اکثریت مطلق آراء تصویب شد. ۴۲۳ نفر رأی موافق و ۲ نفر رأی مخالف در این خصوص دادند.
این لایحه برای بررسی به مجلس سنا فرستاده خواهد شد.

این طرح که نام آن قانون موشک‌های بالستیک ایران و اجرای تحریم‌های بین‌المللی است توسط یکی از نمایندگان جمهوری‌ خواه آمریکا ارائه شده است، و به طور مستقیم تحریم جدیدی علیه برنامه موشکی ایران اعمال نمی‌کند، اما راه را برای اعمال تحریم‌های جدید از سوی دولت آمریکا باز می‌ کند.

در این طرح، با اشاره به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل از ایران خواسته شده است تا بر روی موشک‌های بالستیکی که برای داشتن توانمندی حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند، کار نشود و سیاست آمریکا این است که از هرگونه فعالیت ایران در مورد موشک‌های بالستیکی که برای داشتن توانمندی حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند، از جمله شلیک با استفاده از چنین فناوری‌های موشکی، جلوگیری کند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + بیست =

قالب