سه شنبه , 21 آبان 1398
خانه / اخبار ایران / تخلف آشکار آژانس‌های هواپیمایی

تخلف آشکار آژانس‌های هواپیمایی

بیا تو مالزی -

مسافران مابه‌التفاوت بدهند!…

در حالی که براساس ابلاغیه سازمان هواپیمای کشوری قیمت بلیت‌های جدید باید از تاریخ 15 آبان ماه اجرایی می شد اما برخی از آژانس‌های فروش بلیت با شگردهای مختلف و اطلاعات غلط، از مسافرانی که قبل از این تاریخ بلیت خریداری کرده‌اند، مابه‌التفاوت قیمت قدیم و جدید را طلب می‌کنند!

 پس از افزایش قیمت بلیت در هفته گذشته، نرخ پروازهای داخلی از 60 تا 70 درصد افزایش یافت؛ به این معنا که پس از تاریخ 15 آبان ماه هر بلیتی با نرخهای روز خریداری  شود اما تاقبل از این تاریخ، قیمتها به همان روال سابق هستند.

همچنین سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که بلیت‌های پیش فروش شده هم شامل افزایش قیمت نمی شوند؛ به همین جهت شرکت‌های هواپیمایی از آخرین روز پیش فروش به بعد، نرخ‌های جدید را در فروش بلیت محاسبه می کنند.

اما برخی از آژانس‌های هواپیمایی مرتکب تخلف شده و با باطل کردن بلیت مسافران از آنها می خواهند تا با نرخ جدید، بلیت دیگری را خریداری کنند. در این بین برخی از این آژانس‌ها اعلام می کنند که پرواز در آن ساعت مقرر کنسل شده و مسافر باید با نرخ جدید برای ساعت دیگری بلیت خریداری کند.

یکی از مسافران  در این باره گفت: در تاریخ 14 آبان ماه بلیتی را برای مشهد خریداری کردم که تاریخ پرواز برای 15رآبان ساعت 11 صبح بود اما از طرف آژانسی که از آن بلیت خریداری کردم با من تماس گرفتند که پرواز از سوی ایرلاین مربوطه کنسل شده است.

وی ادامه داد: آنها مدعی شدند که برای پرواز جدید باید با نرخ روز بلیت خریداری کنم، این درحالی است که روز 14 و قبل از افزایش قیمت، بلیت بنده صادر شده بود.

در تماس  با رئیس هیات مدیره این ایرلاین، وی اعلام کرد: هیچگونه کنسلی در پرواز نداریم و در همان ساعت مقرر پروازها انجام می گیرد و این ادعای آژانس فروش بلیت، نادرست است. وی افزود: مسافران می توانند با فرودگاه تماس بگیرند و از صحت اطلاعاتی که از طرف آژانس ها به آنها اعلام می شود مطمئن شوند.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =

قالب