پنج شنبه , 1 اسفند 1398
خانه / اخبار جهان / ترور بی‌نظیر بوتو و انتظار آغاز درگیری‌های خونین در پاكستان

ترور بی‌نظیر بوتو و انتظار آغاز درگیری‌های خونین در پاكستان

بیا تو مالزی -  

بی‌نظیر بوتو که  در ششم دیماه برای دومین بار هدف تروریست‌ها قرار گرفته بود بر اثر شدت جراحات وارد شده درگذشت. وزارت کشور پاکستان نیز کشته شدن بی‌نظیر بوتو، نخست‌وزیر پیشین پاکستان را در حمله انتحاری در شهر راولپندی تأیید کرد…

بی‌نظیر بوتو، یکی از رهبران اپوزیسیون پاکستان، ساعتی پیش بر اثر یک انفجاری انتحاری در شهر راولپندی کشته شد.
 
به گزارش سرویس بین الملل «تابناك»، منابع آگاه در حزب بوتو اعلام کردند، بی‌نظیر بوتو که امروز برای دومین بار هدف تروریست‌ها قرار گرفته بود بر اثر شدت جراحات وارد شده درگذشت.
وزارت کشور پاکستان نیز کشته شدن بی‌نظیر بوتو، نخست‌وزیر پیشین پاکستان را در حمله انتحاری در شهر راولپندی تأیید کرد.
 
جمیل سومورو، یکی از سخنگویان بوتو گفت: به هنگام ورود خانم بوتو انفجاری در محلی که از وی استقبال شد رخ داد.
بی‌نظیر بوتو ۵۴ سال سن داشت و بیش از دو دهه در عرصه سیاست داخلی پاکستان فعالیت کرده بود. او نخستین زنی بود که در پاکستان به مقام نخست‌وزیری رسیده بود.
 
او در سال ۱۹۸۸ میلادی برای نخستین بار برای تصدی مقام نخست‌وزیری سوگند یاد کرد بود که در فاصله ۲۰ ماه از قدرت برکنار شد، اما در سال ۱۹۹۳ میلادی بار دیگر در انتخابات پیروز شد و تا سال ۱۹۹۶ میلادی ریاست دولت پاکستان را به عهده داشت.
 
خانم بوتو از سال ۱۹۹۸ میلادی در تبعیدی خود خواسته در دبی به سر می‌برد و در روز ۱۸ اکتبر سال ۲۰۰۷ میلادی به پاکستان بازگشته بود. او به محض ورود به کشور نیز با دو سوءقصد رو به رو شد، اما جان سالم به در برده بود.
وی هدفش از باگشت به پاكستان را شركت در انتخابات و احیای دموكراسی در كشور ژنرال مشرف اعلام كرده بود.
 
لازم به ذكر است، با وقوع ترور بوتو درگیری‌های در پاكستان توسط حامیان بوتو و به طور كل مخالفان مشرف با دولت حاكم بر پاكستان آغاز خواهد شد و با توجه به اینكه مشرف از ریاست ارتش كناره‌گیری كرده انتظار ایجاد شرایط دشوار و سخت برای رئیس جمهور پاكستان مشرف، می‌رود.
 
گفتنی است، وزیر کشور پاکستان پیشتر هشدارهایی مبنی بر وجود طرح‌های القاعده برای ترور پرویز مشرف و بی‌نظیر بوتو، داده بود.
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 4 =

قالب