سه شنبه , 14 مرداد 1399
خانه / اخبار ایران / تسهیلات سازمان وظیفه‌ عمومی برای سفرهای دانشجویی اعلام شد

تسهیلات سازمان وظیفه‌ عمومی برای سفرهای دانشجویی اعلام شد

بیا تو مالزی -

طی نشستی با حضور مسؤولان امور دانشجویی دانشگاه تهران و حوزه سازمان وظیفه عمومی، مسایل مختلف نظام وظیفه دانشجویان، از جمله نحوه برخورداری از تسهیلات این سازمان برای سفرهای دانشجویی اعلام شد….به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نشست كه در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، سرهنگ صباغیان معاونت مشمولان و معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی درباره معافیت تحصیلی برای مشمولان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های داخل و خارج از كشور گفت: افرادی كه در داخل كشور مشغول به تحصیل هستند شش ماه پس از فراغت از تحصیل فرصت دارند تا در آزمون مقطع بعدی شركت كنند. این دوره برای آن دسته از افرادی كه بورس می‌شوند و از دانشگاه خارجی كه مورد تأیید وزارت علوم باشد، پذیرش می‌گیرند، لحاظ نمی‌شود و اگر غیبت نداشته باشند با درخواست وزارت علوم برای این گروه هم معافیت تحصیلی صادر می‌شود.

وی با اشاره به مقررات جاری در باره سفرهای علمی دانشجویان مقاطع تحصیلات تكمیلی، در باره امكان خروج از كشور دانشجویان ترم‌های نهایی مقطع كارشناسی برای سفرهای علمی، فرهنگی و گرفتن پذیرش تحصیل از دانشگاه‌های خارج از كشور، این امر را منوط به معرفی دانشگاه و گذاشتن ودیعه‌ای دانست كه در قبال صدور مجوز خروج گرفته می‌شود.

وی همچنین به امكان سفرهای زیارتی برای دانشجویان مقطع كارشناسی با ارائه نامه از طرف دانشگاه و گرفته ودیعه و ضمانت كافی اشاره كرد.

امیرصادقی مشاور عالی ریاست سازمان وظیفه عمومی نیز درباره استفاده از امریه و معافیت كفالت، رسیدگی به درخواست معافیت كفالت در حین استفاده از معافیت تحصیلی، را امكان پذیر دانست اما اضافه كرد: به پرونده‌های معافیت پزشكی همزمان با تحصیل رسیدگی نخواهد شد و دانشجویانی كه می‌خواهند از این امكان استفاده كنند باید بعد از فراغت از تحصیل پرونده خود را پیگیری نمایند.

گفتنی است، این نشست به همت دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تهران برگزار شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب