خانه / اخبار ایران / تصادفات جاده‌ای 130 نفر را به كام مرگ كشاند

تصادفات جاده‌ای 130 نفر را به كام مرگ كشاند

بیا تو مالزی -

فرمانده پلیس راه كشور با اشاره به وقوع 196 فقره تصادف واژگونی به دلیل سرعت غیرمجاز كه منجربه كشته شدن و مجروح شدن تعدادی از هموطنان شده است، تاكید كرد: ماموران پلیس راه كشور برابر دستور صادره ضمن برخورد شدید با خودروهای حادثه آفرین نسبت به توقیف خودرو و ضبط گواهینامه رانندگان اقدام می‌كنند…

به گزارش ایسنا، سرهنگ علیرضا اسماعیلی روز شنبه با اشاره به توقیف حدود 5 هزار و 500 دستگاه خودرو به دلیل سرعت غیرمجاز و انجام حركات مخاطره آمیز در جاده‌های كشور از 27 اسفند ماه سال گذشته تاكنون افزود: براساس تدابیر اتخاذ شده بیش از یكهزار و 400 دستگاه دوربین كنترل سرعت ثابت، سیار و خودرویی برای مهار این تخلف مرگبار بكارگیری شده است.

وی افزود: همچنین سلامت جسمی و روحی رانندگان دارای سرعت غیر مجاز با بكارگیری تیم‌های كنترل سرعت نیز مورد كنترل قرار می‌گیرد.

فرمانده پلیس راه كشور تصریح كرد: در صورتی كه مشخص شود این رانندگان از مواد مخدر یا قرص‌های روانگردان استفاده كرده‌اند، برابر مقررات با آنها برخورد خواهد شد.

وی افزود: ماموران پلیس راه در صورت مشاهده تخلفات حادثه ساز ضمن متوقف كردن خودروها نسبت به استعلام سوابق رانندگان اقدام می‌كنند.

فرمانده پلیس راه كشور خاطرنشان كرد: گواهینامه رانندگی دارندگان گواهینامه‌های یكساله در صورت انجام هرگونه تخلف حادثه‌ساز، براساس دستور صادره در محل ابطال می‌شود؛ از سوی دیگر گواهینامه سایر رانندگان در صورت داشتن سابقه سه تخلف حادثه‌ساز در پرونده الكترونیكی توقیف می‌شود.

 

رییس مركز كنترل ترافیك پلیس راه كشور، گفت : از آغاز مسافرت‌های نوروزی تا ساعت ‪ ۲۴‬شب گذشته ، ‪ ۶۴۹‬تصادف در جاده‌های كشور رخ داده كه ‪ ۱۳۰‬كشته برجای گذاشته است.

 ،سرهنگ حسین علیشاهی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : از این تعداد تصادف، ‪ ۸۹‬فقره منجر به فوت و ‪ ۵۶۰‬تصادف منجر به جرح شده است. 

به گفته وی، جاده‌های كشور به دلیل افزایش مسافرت‌های نوروزی با حجم بسیار بالای ترافیكی روبرو است، اما با اجرای طرح‌های تامین ترافیكی و مدیریت بر سرعت، از افزایش حوادث جلوگیری شده است. 

علیشاهی با اشاره به اینكه در جاده‌های كشور تعداد یك هزار و ‪ ۴۰۰‬دوربین كنترل سرعت به صورت ثابت و سیار نصب شده است، گفت : با وجود این به دلیل تخطی برخی رانندگان از سرعت مجاز، تعداد پنج هزار و ‪ ۵۰۰‬دستگاه خودرو متوقف شده است. 

رییس مركز كنترل ترافیك پلیس راه كشور، افزود : پلیس در اجرای طرح‌های ترافیك در ایام نوروز، تیم‌های عملیاتی برای آزمایش جسمانی و روانی رانندگان به منظور جلوگیری از حوادث و تخلفات در جاده‌ها مستقر كرده است. 

علیشاهی گفت : عبور و مرور تمام موتورسیكلت‌ها در جاده‌ها و بزرگراه‌های كشور در تعطیلات نوروز ممنوع است، چرا كه در این ایام در سال‌های گذشته ‪۲۲‬ درصد از كشته‌شدگان در تصادفات از راكبان موتورسیكلت‌ها بوده اند. 

وی افزود : در اجرای طرح‌های نوروزی، همراهی پلیس با مردم بسیار خوب بوده و بیش از ‪ ۹۵‬درصد از رانندگان بطور صحیح در جاده‌ها رانندگی كردند و تنها حدود پنج درصد از رانندگان مشكل ساز و خطر آفرین بوده‌اند كه با آنها نیز بر اساس قانون رفتار شده است. 

رییس مركز كنترل پلیس راه كشور گفت : وضعیت آب و هوای بیشتر نقاط كشور برای مسافرت مناسب بوده و جاده‌ها با حجم بالای ترافیكی روبرو است، اما به دلیل مدیریت بر سرعت و ارتقاء سطح فرهنگ ترافیكی عموم مردم، نسبت به سال های گذشته با كاهش حوادث در جاده‌ها روبرو بوده ایم

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب