خانه / گزارش تصویری / تصاویر گونه‌های جدید از ماهیانی كه دست دارند

تصاویر گونه‌های جدید از ماهیانی كه دست دارند

بیا تو مالزی -

چندین گونه جدید از ماهیانی كه به جای باله دست دارند و از آن برای راه رفتن به جای شنا كردن استفاده می كنند به لیست گونه های جدید جانوری در جهان افزوده شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، یكی از این گونه ها ماهی های دست دار صورتی هستند كه تا كنون تنها چهار نمونه از این جانداران 10 سانتیمتری كشف شده است. زیستگاه این ماهی های عجیب در جزیره تاسمانی در استرالیا است. شناسایی این جانداران به عنوان گونه های جدید از سال 1999كه آخرین نمونه از این ماهی ها دیده شده تا به حال به طول انجامیده است.

شناسایی این ماهی های عجیب بر اساس عواملی مانند تعداد مهره ها و پره های باله ها، رنگ آمیزی، اندازه گیری های نسبی ابعاد بدن و دیگر موارد انجام گرفته است. تمامی 14 گونه شناخته شده ماهی های دست دار در اعماق كم آبهای ساحلی جنوب استرالیا زندگی می كنند. به گفته دانشمندان حتی بر روی گونه های شناخته شده نیز مطالعات چندانی صورت نگرفته و اطلاعات محدودی از رفتار و بیولوژی آنها وجود دارد.

8174573

ماهی دست دار صورتی

ماهی های دست دار لكدار یكی از گونه های شناخته شده اما در حال انقراض از این ماهی ها هستند كه در جزایر تاسمانی زندگی كرده و از دستهای خود برای راه رفتن در بستر دریا، جایی كه به شكار بی مهرگان كوچك، كرمها و سخت پوستان می پردازد، استفاده می كند. حركت آهسته این ماهی و اشتیاق آن برای ماندن در زیستگاهش این موجود را به هدفی دست یافتنی برای شكارچیان تبدیل كرده است. اما محققان معتقدند این جاندار سلاحی مخفی دارد، پوستی سمی كه می تواند اكثر مهاجمان را در كمتر از یك ساعت از پا درآورد.

تصاویر گونه‌های جدید از ماهیانی كه دست دارند

ماهی لكدار

ماهی دست دار سرخ از دیگر گونه های شناخته شده و در معرض انقراض در استرالیا است. به دلیل كم بودن تعداد این جانداران ماهی های دست دار سرخ چندان شهرتی ندارند.

تصاویر گونه‌های جدید از ماهیانی كه دست دارند

ماهی دست دار سرخ

ماهی های Ziebell نیز كه به تازگی به عنوان گونه ای مجزا اعلام شده است معمولا با پوستی زرد رنگ دیده می شود اما این ماهی ها به رنگ بنفش نیز وجود دارند. این ماهی نیز در لیست جانداران در حال انقراض استرالیا قرار گرفته است.

تصاویر گونه‌های جدید از ماهیانی كه دست دارند

ماهی دست دار Ziebell

بر اساس گزارش نشنال جئوگرافی، امروزه تمامی این نوع از ماهی ها را می توان در اطراف جنوب شرق استرالیا یافت اما در حدود 50 میلیون سال پیش این جانداران در سرتاسر جهان زندگی می كرده اند. برای مثال فسیلهای این جانداران را در مناطق مدیترانه نیز یافته اند

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آجیلی که فروش نمی رود/تصاویر

بیا تو مالزی - بی‌رغبتی مردم برای خرید آجیل عید… باتوجه به افزایش بسیار زیاد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب