خانه / اخبار مالزی / تصمیم پتروناس مالزی برای سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی به تاخیر افتاد

تصمیم پتروناس مالزی برای سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی به تاخیر افتاد

بیا تو مالزی -

رییس شركت پتروناس مالزی از به تاخیر افتادن تصمیم نهایی این شركت برای سرمایه گذاری در پروژه چند میلیارد دلاری پارس جنوبی خبر داد ….به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از رویترز ، محمد حسن ماریكان افزود : افزایش هزینه های توسعه میدان گازی پارس جنوبی و همچنین افزایش قیمت جهانی آهن و فولاد ، علت اصلی به تاخیر افتادن تصمیم شركت پتروناس در خصوص این پروژه است . افزایش هزینه ها ، مدل تجاری و اقتصادی پروژه را به طور كلی تغییر داده است و باید مجددا در خصوص اقتصادی بودن پروژه تحقیق و بررسی كنیم .
بر اساس توافق اولیه ، پتروناس مالزی 10 درصد سهام پروژه توسعه بخشهایی از میدان گازی پارس جنوبی را در اختیار دارد و سهم شركت توتال فرانسه نیز 40 درصد است . ایران زمان خاصی را برای اعلام نظر نهایی این دو شركت برای مشاركت و سرمایه گذاری در این پروژه تعیین كرده است .
وی تصریح كرد : واقعا خیلی مشكل است كه زمان خاصی را تعیین كنیم . مسائل و عوامل زیادی در تصمیم گیری نهایی پتروناس موثر و دخیل است . این مساله تنها به شركت ما بستگی ندارد بلكه بخشی نیز به كشور میزبان مربوط است . كلیه این مسائل نیاز به وقت و زمان دارد و ما قصد داریم به مذاكرات خود ادامه دهیم .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب