خانه / اخبار مالزی / تصویب عرضه 25 درصدی سهام ملی مس در بورس مالزی

تصویب عرضه 25 درصدی سهام ملی مس در بورس مالزی

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: صبح دیروز اعضاء هیئت‌ عالی واگذاری با رئیس جمهور جلسه‌ای را برگزار كردند كه بعد تصویب واگذاری 25 درصد از سهام ملی مس در بورس مالزی موضوع بهره مالكانه نیز مورد بحث قرار گرفت كه با حمایت رئیس جمهور از بهره مالكانه پیشنهادی دولت مواجه شد…

غلامرضا حیدری كرد زنگنه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: صبح دیروز با حضور اعضاء هیئت عالی واگذاری جلسه‌ای با رئیس جمهور تشكیل شد و طی آن رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ( علی صالح آبادی) نتایج سفر به كشورهای هنگ كنگ و اندونزی را اعلام كرد كه مقرر شد همكاری‌های بورس ایران با بورس این دو كشور و هم‌چنین مالزی افزایش یابد.

وی ادامه داد: در این جلسه موضوع عرضه سهام شركت ملی مس در بورس مالزی نیز مطرح شد كه بعد از بحث و بررسی تصویب شد كه حداكثر 25 درصد از سهام این شركت در بورس مالزی عرضه شود.
به گزارش فارس، با این اوصاف حدود 4/1 میلیارد سهم این شركت در قالب سپرده سهام در بورس مالزی عرضه خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال فارس كه آیا موضوع بهره مالكانه نیز در این جلسه مطرح شد یا خیر گفت: دولت هیچ تصمیمی بر افزایش بهره مالكانه معادن ندارد و نمی‌خواهد كه افزایش عوارض دولتی بر روی شركت‌های بورسی از جمله گل گهر و چادرملو فشاری وارد كند.

كردزنگنه تائید كرد: شركت های معدنی حاضر در بورس از این بابت هیچ مشكلی نخواهند داشت و رئیس جمهور با تاكید بر واگذاری هر چه سریعتر شركت‌ها از طریق بورس و مزایده بر رفع موانع این چنینی تاكید كرد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از ارایه گزارش‌های مربوط به واگذاری‌ها و عرضه بلوكی سهام شركت‌های فولاد مباركه و ایرالكو در اواخر بهمن در این جلسه خبر داد و گفت: گزارشات مربوط به واگذاری سهام به كارمندان دولت و كاركنان آموزش و پرورش و هم‌چنین نحوه واگذاری كشت و صنعت جیرفت توسط سازمان خصوصی سازی ارایه و در این خصوص تصمیمات مربوطه اتخاذ شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب