چهارشنبه , 4 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار ایران / تعطیلی دانشگاه زنجان و تعویق امتحانات

تعطیلی دانشگاه زنجان و تعویق امتحانات

بیا تو مالزی -

اعتراض دانشجویان دانشگاه زنجان كه در امتحانات به سر می‌برند،‌ با اشاره به آنچه هتك حرمت یکی از مسئولان این دانشگاه به یك دختر دانشجو می‌دانند، سبب شده تا این دانشگاه به تعطیلی كشیده شود…

در پی بالا گرفتن اعتراضات دانشجویی، دانشگاه زنجان به تعطیلی كشیده شد.

به گزارش خبرنگار «تابناك»،‌ اعتراض دانشجویان دانشگاه زنجان كه در امتحانات به سر می‌برند،‌ با اشاره به آنچه هتك حرمت یکی از مسئولان این دانشگاه به یك دختر دانشجو می‌دانند، سبب شده تا این دانشگاه به تعطیلی كشیده شود. 

دانشجویان معترض مدعی هستند، زمانی كه این دانشجو توسط كمیته انضباطی دانشگاه احضار شده بود، این مسئول دانشگاه خواستار رابطه با وی می‌شود تا مشكل او را حل نماید!

گویا دانشجوی دختر هنگام حضور در دفتر مسئول مذكور، ضبط صوت همراه داشته و همچنین دوستان دانشجوی وی نیز فیلمی تهیه كرده‌اند.

اكنون دانشگاه زنجان تعطیل شده و امتحانات نیز به تعویق افتاده است.
 
برنا، خبرگزاری سازمان ملی جوانان نیز در گزارشی آورده است: «تحصن دانشجویی دانشگاه زنجان که از عصر روز گذشته آغاز و تا امروز همچنان ادامه دارد، شب گذشته به درگیری دانشجویان تجمع کننده با مسئولان دانشگاه منجر شد.
 
در این درگیری که بین دانشجویان معترض و رئیس دانشگاه صورت گرفت، دکتر نداف، رئیس دانشگاه، مجروح شد.  
 
از صبح امروز هم این تحصن دوباره آغاز شد که دانشجویان پس از حرکت به سوی سازمان مرکزی دانشگاه، در ساختمان ورزش دانشگاه زنجان تجمع کرده‌اند.
 
دانشجویان همچنین خواستار عزل هیأت رئیسه و برکناری رئیس دانشگاه همچنین معاون دانشجویی فرهنگی و رئیس کمیته انضباطی به طور مشخص شده‌اند».
 
ایسنای زنجان هم نوشت: دانشجویان معترض در این تجمع خواستار بركناری مسؤول متخلف، استعفای برخی از مسئولان دانشگاه و پاسخگویی صریح هیات رئیسه دانشگاه درباره حادثه اخیر شدند.
 
دكتر علیرضا نداف، رئیس دانشگاه زنجان با حضور در جمع دانشجویان معترض، ضمن تشكر از هوشیاری دانشجویان، اظهار كرد: دانشجو تا زمانی كه در صحنه باشد، دانشگاه زنده است و اگر فسادی پیش بیاید در نطفه خفه می‌كند. ما همیشه پشتیبانی دانشجویان را برای از بین بردن هر گونه فسادی خواستار بوده‌ایم و بر نقش محوری آنها تاكید كرده‌ایم.
وی ادامه داد: شما باید قانون محور باشید و آرامش خود را حفظ كنید، ما به موضوع دقیقا رسیدگی می‌كنیم و هیچ حقی ضایع نخواهد شد. ما در این دانشگاه با هیچ كس تعارف نداریم با او مقابله كرده و هیچ ارفاقی قائل نخواهیم شد.
 
همچنین یكی از اعضای شورای صنفی دانشگاه زنجان در گفت‌وگو با ایسنا در بیان مواضع شورای متحصنین درباره این حادثه، با ابراز تاسف از حادثه اخیر و قصد تعرض یكی از مسؤولان دانشگاه به یك دانشجو، خواستار مخفی ماندن هویت این دانشجوی دختر، بركناری بی قید و شرط فرد متخلف و استعفای هیات رییسه دانشگاه زنجان و تعلیق دو روزه امتحانات دانشگاه شد.
عدم برخورد با دانشجویان متحصن در طول تحصن و پس از آن، بررسی مجدد پرونده‌های كمیته‌ انضباطی دانشگاه و عدم برخورد با تشكلهای قانونی و نشریات دانشجویی برخی دیگر از مطالبات دانشجویان معترض است.
 
وی همچنین ضمن محكوم كردن برخورد فیزیكی برخی دانشجویان با رئیس دانشگاه، خاطر نشان ساخت: شورای صنفی برخورد فیزیكی با رئیس دانشگاه را اشتباه دانسته و خواستار پیگیری درخواست‌های دانشجویان در فضایی آرام است. 
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =

قالب