دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / دانستنیها / تنبل ترین مردم جهان را بشناسید!

تنبل ترین مردم جهان را بشناسید!

بیا تو مالزی -

نتیجه پژوهش سازمان بهداشت جهانی را بخوانید…

در این پژوهش کشور مالت در رتبه اول ایستاد و آمده است یک پنجم مرگ و میرها در مالت به سبب تنبلی و بی تحرکی است زیرا دوری از تحرک بدنی سبب بروز امراض قلبی می شود.

نتیجه این پژوهش که در آن به نتایج پژوهش های سازمان بهداشت جهانی استناد شده است نشان می دهد، مالت با 72 درصد در صدرکشورهایی با مردم تنبل در جهان است و پس از این کشور، سوازیلند با 69 درصد، عربستان با 68.3 درصد، صربستان با 68 درصد و انگلیس با 63.3 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

در این پژوهش آمده است نداشتن تحرک بدنی عامل 19 ممیز2 دهم درصد از مرگ و میرها در مالت است و این عامل در انگلیس 17 درصد، آمریکا 10 ممیز 8 دهم درصد و یونان 4 ممیز 2 دهم درصد از مرگ و میرها را تشکیل می دهد.

در ادامه این پژوهش با بیان اینکه بر اساس آمار بهداشت جهانی پشت میز نشینی سالانه 5 میلیون نفر را در جهان قربانی می کند، در تعریف تنبلی آمده است:‌« منظور از تنبلی این است که از سه نوع فعالیت روزانه یعنی 30 دقیقه پیاده روی آرام در روز(در پنج مرحله)، 20 دقیقه فعالیت بدنی( در سه مرحله) یا آمیزه ای از این دو اجتناب شود».

در این مطالعه از برخی عادات روزانه مردم مثل تکیه بیش از حد به خودرو یا نشستن طولانی مدت در برابر تلویزیون و رایانه انتقاد شد و آمده است:‌« نسل های گذشته در کشورهای عربی خلیج فارس در مشاغلی چون چوپانی و صید فعال بودند که این امر سبب تحرک بالای آن ها می شد اما با پیدایش نفت بسیاری از شهروندان به سوی مشاغل بی تحرک روی آوردند و این امر سبب افزاش تنبلی در این کشورها شد».

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

عزت پایدار, برای مردی که به بازیگری آبرو داد

بیا تو مالزی - انتظامی بازیگری با هوش و با شخصیت بود هنرمندی صاحب سلیقه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب