یکشنبه , 26 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / تهیه نقشه راه‌های گردشگری كشورهای عضو D8

تهیه نقشه راه‌های گردشگری كشورهای عضو D8

بیا تو مالزی -

مدیركل دبیرخانه سازمان D8 پیشنهاد تهیه نقشه راه‌های گردشگری بین كشورهای عضور را داد و اظهار امیدواری كرد‌ در اجلاس سران در مالزی مورد تصویب قرار گیرد…به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس دیپوعلم صبح امروز در نخستین اجلاس وزرای گردشگری كشورهای عضو D8 كه در محل تالار حافظیه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد، اظهار داشت: سازمان جهانی جهانگردی تعداد توریست‌های خارجی در سال 2007 را 889 میلیون نفر و عایدی آن‌ها را میلیاردها دلار اعلام كرده است.

وی در ادامه گفت: گردشگری 75 درصد سهم صادرات دنیا را به خود اختصاص داده است: به گفته وی موضوع گردشگری می‌تواند باعث از بین بردن فقر در كشورهای عضو D8 شود مدیركل دبیرخانه سازمان D8 گفت: نقشه راه‌های اقتصادی بین كشورهای D8 در حال تهیه است و پیش‌بینی می‌كنیم تا در اجلاس سران كه امسال در مالزی برگزار می‌شود نقشه راه‌های گردشگری كشورهای عضو به تصویب برسد.

علم در ادامه گفت: كشورهای عضو D8 ‌می‌توانند با تعامل با یكدیگر برای ساخت و ساز امكانات اقامتی و تأسیس شركت‌ها و خطوط هواپیمایی به منظور توسعه گردشگری اقدامات مؤثری را انجام دهند.

وی اظهار داشت: ابرشهرها پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه گردشگری در كشورها دارند و می‌توانند موجبات فقرزدایی و اشتغال زایی را در كشورها فراهم كنند.

وی گفت: راه‌اندازی شبكه‌ای بزرگ از كشورهای عضو D8 كه جمعیتی قریب به 930 میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهند می‌تواند بر توسعه گردشگری و حضور بخش خصوصی در این بخش مؤثر واقع شود

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 1 =

قالب