خانه / اخبار مالزی / توافق اعضای دی هشت برای افزایش تولید محصولات كشاورزی

توافق اعضای دی هشت برای افزایش تولید محصولات كشاورزی

بیا تو مالزی -

اعضای گروه دی هشت در جریان نشست خود در مالزی موافقت خود را برای افزایش تولید محصولات كشاورزی به منظور مقابله با بحران كمبود مواد غذایی اعلام كردند…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه ،محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در نشست گروه دی هشت در مالزی ضمن انتقاد از كشورهای غربی گفت: افزایش قیمت نفت تنها به نفع كشورهای غربی است . شرایط بحرانی بازار نفت یك شرایط ساختگی و مصنوعی است .
وی تاكید كرد: امروز شاهد این هستیم كه عرضه بیشتر از تقاضا است و بازار با كمبود عرضه روبرو نیست .
بر اساس این گزارش اعضای گروه دی 8 موافقت خود را برای افزایش تولید محصولات كشاورزی به منظور مقابله با بحران كمبود مواد غذایی اعلام كردند .
عبدالله احمد بداوی نخست وزیر مالزی گفت : كشورهای عضو دی 8 در زمینه افزایش تولید و عرضه محصولات كشاورزی همكاری خواهند كرد .
وی افزود: كشورهای عضو دی 8 باید بخش كشاورزی خود را مدرنیزه كنند . این كشورها زمینهای حاصل خیز زیادی برای كشاورزی در اختیار دارند و باید با مدرنیزه كردن تجهیزات و امكانات ، میزان تولیدات خود را بیش از پیش افزایش دهند .
یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاكستان نیز گفت : با توجه به افزایش قیمت نفت و مواد غذایی ، تنها جایگزین مناسب برای ما بخش كشاورزی است و اعضای دی 8 توافق كردند تا اقتصادهای خود را به سمت تولید محصولات كشاورزی سوق دهند .
بداوی تصریح كرد : بحران تورم ، ركود اقتصادی جهان را تشدید خواهد كرد و كشورهای در حال توسعه بیشترین زیان و ضرر را متحمل خواهند شد .
بر اساس این گزارش افزایش بی سابقه قیمت نفت و مواد غذایی ، فشار مالی زیادی را بر كشورهای فقیر و در حال توسعه وارد كرده است . افزایش قیمت مواد غذایی موجب گسترش تنش های سیاسی و اجتماعی در كشورهای فقیر جهان شده است .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 5 =

قالب