خانه / اخبار مالزی / توسعه میدان رسالت به شركت “آمونا” مالزی واگذار شد

توسعه میدان رسالت به شركت “آمونا” مالزی واگذار شد

بیا تو مالزی -

مدیرعامل شركت نفت فلات قاره ایران گفت: طرح توسعه میدان نفتی رسالت به ارزش حدود یك میلیارد یورو به صورت فاینانس به شركت آمونا (Amona) مالزی واگذار شد…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شركت نفت فلات قاره، محمود زیركچیان زاده گفت: اخبار منتشره در خصوص تكذیب شركت پتروناس برای حضور در این پروژه از پایه نادرست است چرا كه هیچ گونه مذاكره و توافقی با شركت پتروناس مالزی برای توسعه میدان رسالت صورت نگرفته و اعلام عدم حضور این شركت در این طرح، سوال برانگیز است.
وی افزود: در حالی شركت نفت مالزی ـ پتروناس ـ با صدور بیانیه‌ای گزارش‌های موجود مبنی بر امضای قرارداد برای توسعه میدان رسالت در خلیج‌فارس را رد كرده، كه از سوی شركت نفت فلات قاره هیچ مذاكره ای با این شركت انجام نشده است.
وی ادامه داد: پس از برگزاری نشست رسمی آغاز به كار اجرایی (Kick Of Meeting) طرح توسعه میدان رسالت با حضور مدیران شركت نفت فلات قاره ایران و شركت آمونا (Amona) مالزی در اردیبهشت ماه سال جاری، این شركت توسعه میدان رسالت را آغاز نمود و هیچ شركت ثالثی در این پروژه نقشی ندارد.
به گزارش فارس، طرح توسعه میدان نفتی رسالت با نفت سبك با درجه API حدود 35، شامل افزایش تولید از 8 هزار بشكه كنونی به 47 هزار بشكه در روز می باشد كه قرار است توسط شركت آمونا مالزی به عنوان پیمانكار پروژه ظرف مدت 41 ماه به انجام برسد. این طرح با هدف افزایش ظرفیت تولید نفت خام میدان نفتی رسالت و بازیافت اضافی انباشتی 230 میلیون بشكه نفت خام و به منظور ایجاد تاسیسات سطح الارضی و سكو‌ها و 18 حلقه چاه تولیدی و 12 حلقه چاه تزریقی به انجام می رسد.
میدان نفتی رسالت در فاصله حدود 90-85 كیلومتری جزیره لاوان و در خلیج فارس قرار گرفته است. این میدان شامل چهار مخزن می باشد و تاكنون در این میدان 14 حلقه چاه حفر شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب