چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / دانستنیها / توصیه امام (ره) به یک زوج جوان

توصیه امام (ره) به یک زوج جوان

بیا تو مالزی -

همراهشان قرآن بزرگی آورده بودند که برای یادگاری امام امضاء کنند. وقت بازگشت از خدمت امام یادشان رفته بود قرآن را با خود ببرند. از همین رو از من خواستند که قرآن را به آنها برگردانم…

مرضیه دباغ ماجرای توصیه امام خمینی به یک زوج جوان را مطرح کرد.

مرضیه دباغ که از مبارزین زمان انقلاب است، در گفت‌وگو با «فردا»، به بیان خاطره‌ای از امام راحل پرداخت و گفت: در سال‌های اول پیروزی انقلاب عروس و دامادی آمده بودند بیت حضرت امام تا خطبه عقدشان را امام جاری کند. همراهشان قرآن بزرگی آورده بودند که برای یادگاری امام امضاء کنند. وقت بازگشت از خدمت امام یادشان رفته بود قرآن را با خود ببرند. از همین رو از من خواستند که قرآن را به آنها برگردانم. وقتی خدمت امام رسیدم تا قرآن را ببرم، امام گفت: به آنها بگو قرآن کوچک بخرند تا هر کجا رسیدند آن را بخوانند. قرآن سنگین و بزرگ فقط برای نگهداری در خانه به کار می‌رود نه برای خواندن.

وی که سال‌ها زندان و شکنجه را برای مبارزه با رژیم طاغوت تحمل کرده است در ادامه دستاوردهای انقلاب را به دلیل بزرگی و عظمت به راحتی قابل دسترس ندانست و گفت: بعد از پیروزی انقلاب این سوال خیلی از مردم و ملت بوده است که آیا حقیقتاً با توجه به این همه شهید دادن و سختی‌هایی که برای پیروزی انقلاب کشیده شده آیا به اهداف انقلاب دست پیدا کرده‌ایم؟

وی در گفت‌وگو با «فردا»، افزود: این بحث را به شکل دیگری می‌توان مطرح کرد. اینکه تا کجا توانسته‌ایم به اهداف انقلاب دست پیدا کنیم و چقدر از مسیر را طی کرده‌ایم؟

دباغ در ادامه افزود: اهداف انقلاب به دلیل بزرگی، عظمت و گستردگی به راحتی قابل دستیابی نیست. تلاش‌هایی در حد وسع و توان دولت و ملت شده است. باید از فرصت‌های بدست‌ آمده استفاده کرد تا با شناخت مشکلات و سرمایه‌گذاری در آن به اهداف انقلاب نزدیک شویم. لازم به ذکر است برای رسیدن به خیلی از اهداف هنوز مسیری را طی نکرده‌ایم.

این بانوی مبارز انقلاب گفت: آن اسلام نابی که حضرت امام بر آن تکیه داشت، به این سادگی تسخیر شدنی نیست. باید آقا اما زمان مبعوث شوند، حضور پیدا کنند و در کنار حضرتش قرار بگیریم تا به این توقع، یعنی رسیدن به اهداف انقلاب نایل شویم.

خانم دباغ در ادامه یادآور شد: با معضلات مختلفی در جامعه روبرو هستیم. یکی از آنها نداشتن شناخت از دشمن است. اگر عزیزان جوان کشور بالاخص نسل سوم از یک دشمن شناسی لازم برخوردار باشند بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: به برنامه‌ریزان و مسئولین فرهنگی جامعه این پیشنهاد را از صمیم قلب می‌گویم، امام را به شکل واقعی بشناسیم. هر جا بحث از مسئولیت‌پذیری انسان‌ها است امام دشمن شناسی را مطرح می‌کند. ما باید اول دشمن را بشناسیم و بعد طی مسیر را انجام دهیم.

مرضیه دباغ گفت: دشمن انسان به 2 صورت خود را نمایان می‌کند. صورت اول به شکل نفس انسان است که امیال پست را در درون انسان بزرگ می‌کند. مثل اختلاس در یک پرونده اقتصادی یا مسائل حیوانی یا شهوانی. اما صورت دوم دشمن بیرونی است. اگر نتوانیم این دشمن بیرونی را بشناسیم هر آن باید منتظر خطر باشیم . لذا لازمه نجات از این معضلات این است که، واقعاً دشمن را از ابعاد و حربه‌های مختلف شناسایی کنیم. در این راستا اسلحه‌های مورد نیاز را در اختیار داشته باشیم. با داشتن تقوا و بینش به پیدا کردن راه‌های اصلاح و دوری گزیدن از دشمن همت گماریم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

عزت پایدار, برای مردی که به بازیگری آبرو داد

بیا تو مالزی - انتظامی بازیگری با هوش و با شخصیت بود هنرمندی صاحب سلیقه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب