خانه / اخبار ایران / توقف ارز دانشجویی یا پرداخت حواله

توقف ارز دانشجویی یا پرداخت حواله

بیا تو مالزی -

وزارت علوم شانه خالی کرد…

دریافت ارز تحصیلی برای دانشجویانی که با هزینه شخصی در دانشگاههای خارج از کشور تحصیل می کنند، تبدیل به معضلی شده و در این مرحله وزارت علوم نیز دیگر پاسخگو نیست و از پیگیری این موضوع شانه خالی می کند.

 حسن مسلمی نائینی – معاون بورس و امور دانشجویان خارج از کشور در پاسخ به مهر درباره آخرین وضعیت پیگیری این وزارتخانه برای ارائه ارز به دانشجویان، گفت: مسئول پیگیری ارز تحصیلی دیگر وزارت علوم نیست و این موضوع را دانشجویان باید از طریق بانک مرکزی پیگیری کنند.

وی تأکیدکرد: وزارت علوم پاسخگو نیست و بانک باید به دانشجویان پاسخ دهد.

درحالیکه وزارت علوم از مسئولیت این موضوع شانه خالی می کند، براساس اعلام برخی دانشجویان متقاضی ارز، بانک ها نیز از اعطای ارز خودداری می کنند و طی اطلاعیه هایی اعلام کرده اند که ارز دانشجویی در حال حاضر ممنوع و متوقف شده است.

بر اساس گفته های دانشجویان یا خانواده هایشان، بانک مرکزی به تازگی در اقدامی دیگر به تمام بانکها اعلام کرده نباید ارز دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار گرفته شود.

از سوی دیگر برخی از دانشجویان اعلام کرده اند که در مراجعات روز گذشته خود به بانکهای ملی، تجارت و پارسیان به آنان اعلام شده که تنها از طریق حواله می توانند این ارز را دریافت کرد که تبدیل آن به ارز نیز با مشکلاتی مواجه خواهد بود.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 7 =

قالب