دوشنبه , 6 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / تکذیب افزایش قیمت دلار به ۳ هزار تومان

تکذیب افزایش قیمت دلار به ۳ هزار تومان

بیا تو مالزی -

رییس کل بانک مرکزی  ادعای گروهی از کار‌شناسان اقتصادی را تکذیب کرد…

در حالی که برخی از کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده اند قیمت دلار به سه هزار تومان خواهد رسید رییس کل بانک مرکزی این موضوع را تکذیب کرد.

رییس کل بانک مرکزی ضمن تکذیب ادعای گروهی از کار‌شناسان اقتصادی مبنی بر اینکه قیمت دلار به 3 هزار تومان طی روز‌های آینده خواهد رسید از کاهش روند نزولی قیمت سکه و طلا در بازار خبر داد و گفت‌: با نزدیک شدن نرخ بازار آزاد دلار به نرخ مرجع و کاهش تفاوت آن قیمت سکه و طلا طی روزهای آینده روند نزولی خواهد داشت‌.

محمود بهمنی با اشاره به اینکه قیمت سکه به بهای طلای به کار رفته شده در آن نزدیک شده، اظهار داشت‌: با توجه به این موضوع و همچنین کاهش فاصله نرخ مرجع با بازار آزاد و همچنین کاهش تاثیرگذاری نرخ ارز در قیمت سکه و طلا پیش بینی می‌شود بهای طلا و سکه در بازار آن با کاهش مواجه شود‌.

‌وی با بیان اینکه نرخ ارز در بازار آزاد به طور یقین طی روزهای آینده با روند نزولی مواجه می‌شود، پیش بینی کرد: نرخ دلار در بازار رسمی تا مرز یک هزار و 500 تومان کاهش پیدا خواهد کرد.وی همچنین، پیش بینی گروهی از کار‌شناسان اقتصادی مبنی بر اینکه قیمت دلار به بالا‌ترین حد خود خواهد رسید کذب است. ‌رییس کل بانک مرکزی از پیش فروش سکه و همچنین اوراق گواهی سپرده سکه در صورت لزوم در آینده نزدیک خبر داد‌. ‌بهمنی تأکید کرد: بانک مرکزی با سیاست عرضه سکه به بازار مانعی در بابر افزایش قیمت این کالای سرمایه‌ای ایجاد می‌کند.

 

منبع:خبرگزاری ایلنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − شانزده =

قالب