خانه / اخبار مالزی / ثبت بیش از ۹۰۰ پرونده کلاهبرداری در جوهور

ثبت بیش از ۹۰۰ پرونده کلاهبرداری در جوهور

بیا تو مالزی - یک منبع پلیس مالزی از وجود ۹۶۳ مورد پرونده ثبت شده کلاهبرداری اینترنتی و ارائه وام های جعلی و مشکوک توسط وام دهنگان تقلبی در عرصه فضای مجازی در سال جاری در این کشور خبر داد.

بازار تقلب در عرصه فضای مجازی در مالزی گرم است و هر از گاه خبر تازه ای در این زمینه از راه می رسد . بتازگی ‘خلیل قادر’ رئیس پلیس استان جوهور مالزی اعلام کرد که امسال در مجموع ۹۶۳ پرونده کلاهبرداری اینترنتی و ارائه وام های جعلی توسط وام‌دهندگان تقلبی در این استان در سال جاری (۲۰۱۷) به ثبت رسیده که به «سازمان بررسی جرائم بازرگانی» ارجاع داده شده است.

خلیل قادر در سخنانی در مراسم تقدیر ازپلیس‌های بازنشسته این استان گفت: ۳۷۴ پرونده مربوط به قربانیانی بوده که فریب وام‌هایی را خورده‌اند که وجود خارجی نداشته‌ اما از آن‌ها درخواست شده تا برای تسریع دریافت وام مبالغی را بهن صورت آنلاین بپردازند. تا به حال ۷۱ مظنون در رابطه با وام‌های مشکوک بازداشت شده اند که مردم را فریب داده‌اند.در رابطه با کلاهبرداری اینترنتی نیز ۱۳۳ کلاهبردار از ۵۸۸ پرونده گزارش شده، امسال بازداشت شده‌اند. به گفته وی بیشتر این قربانیان زنان بالای ۴۰ سال بوده‌اند که معمولا هدف اصلی این کلاهبرداران قرارگرفته اند.

وی همچنین اظهار داشت :بتازگی این گروه‌های کلاهبردار به قربانیان خود زنگ می‌زنند و با معرفی خود به عنوان پلیس به قربانیان می‌گویند که برای آن‌ها پرونده مالی قضایی باز شده و دستور بازداشت آن‌ها صادر شده است. این در حالی است که پلیس برای قرار بازداشت، رویه قانونی خود را دارد و از طریق تلفن قرار بازداشت کسی را اعلام نمی‌کند.

چندی پیش تارنمایی در مالزی، از تلاش برای فروش داده‌های شخصی ۵۰ میلیون نفر از شرکت‌های ارتباط راه دور و ۱۷ میلیون نفر از اعضای سایت‌های جستجوی شغل خبر داده بود.این اطلاعات شامل نام کابران، آدرس پستی، شماره تلفن همراه، شماره سیم کارت و شماره کارت ملی آنها بوده که نشر آنها در فاصله سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ انجام شده است.

مالزی با جمعیت ۳۱ میلیون نفری خود از نظر میزان کاربران اینترنت در بین کشورهای جهان رتبه ۳۰ و در بین کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا نیز پس از کشورهای اندونزی، فیلیپین و تایلند رتبه چهارم را در اختیار دارد./توریست

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 2 =

قالب