یکشنبه , 26 خرداد 1398
خانه / اخبار جهان / جای خالی ایران میان صد دانشگاه برتر آسیا

جای خالی ایران میان صد دانشگاه برتر آسیا

بیا تو مالزی -

اگرچه در ایران دانشگاه های معتبر با دانشجویان بسیار مستعد وجود دارند که هر سال در رقابت های علمی جهانی برای کشور عزیزمان ارمغان به همراه می آروند متاسفانه این دانشگاه ها نتوانسته اند در رتبه بندی دانشگاه های دنیا جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهند…

مسعود فاتح در در آخرین دستنوشته وبلاگی اش آورده است:  اگرچه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا دانشگاه هایی از کشورهای چین، ژاپن، هند، هنگ کنگ، تایوان، سنگاپور و کره جنوبی به چشم می خورند متاسفانه دانشگاه های ایران نتوانسته اند در این جدول قرار گیرند. گفتنی است در این لیست ۱۰۰ تایی تنها یک دانشگاه مالزی با نام UTM توانسته است جایگاه ۹۷ را به خود اختصاص دهد.

بر اساس گزارش های موجود در سایت موسسه CSIC ، اگرچه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا دانشگاه هایی از کشورهای چین، ژاپن، هند، هنگ کنگ، تایوان، سنگاپور و کره جنوبی به چشم می خورند متاسفانه دانشگاه های ایران نتوانسته اند در این جدول قرار گیرند. گفتنی است در این لیست ۱۰۰ تایی تنها یک دانشگاه مالزی با نام UTM توانسته است جایگاه ۹۷ را به خود اختصاص دهد.به استناد آخرین گزارش CSIC *، در بین دانشگاه های ایران تنها دانشگاه تهران با رتبه ۱۰۸۳ و دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۱۸۶۹ دو دانشگاهی هستند که در رتبه های پایین تر از ۲۰۰۰ قراردارند.  


جهت اطلاع متقاضیان تحصیل در کشور مالزی، رتبه بندی دانشگاه های این کشور بر اساس استانداردهای موسسه CSIC در ذیل آمده است. گفتنی است تنها دانشگاه هایی از این کشور را انتخاب کرده ام که از سوی وزارت علوم ایران در لیست دانشگاه درجه یک مالزی قرار گرفته اند. دانشگاه UTM در رتبه ۹۲۹ ، دانشگاه USM در رتبه ۹۷۷ ، دانشگاه UPM در رتبه ۱۲۸۱ ، دانشگاه UM در رتبه ۱۳۲۸ ، دانشگاه MMU در رتبه ۱۳۳۸ و دانشگاه UiTM در رتبه ۱۸۰۲ . *گفتنی است رتبه بندی دانشگاه های دنیا توسط موسسه CSIC بر اساس آنالیز های اینترنتی  و بررسی وب گاه های این دانشگاه ها می باشد.

منبع خبر: وبلاگ تجدید نظر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

ترامپ پرداخت حق السکوت به بازیگر پورن از محل بودجه انتخابات را رد کرد

بیا تو مالزی - دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پرداخت حق السکوت به استورمی دانیلز، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + سه =

قالب