دوشنبه , 12 خرداد 1399
خانه / اخبار ایران / جزئیات حمله به سفارت ایران در برلین

جزئیات حمله به سفارت ایران در برلین

بیا تو مالزی -

سفارت ایران در برلین مورد حمله قرار گرفت…

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران،تعرض کنندگان که تعداد آنها حدود 20 نفر بود در شرایطی به ساختمان سفارت ایران در برلین تعرض کردند که شعارهای آنها مبنی بر اینکه ˈغزه با موشک های ساخت ایران پیروز شدˈ به خوبی نشان می داد که از سوی محافل صهیونیستی برای این اقدام حمایت و پشتیبانی شده بودند.

تعرض به ساختمان نمایندگی سیاسی ایران در آلمان درحالی عصر دیروز انجام شد که پلیس آلمان نیز برغم اینکه در تماس های مکرر در جریان این اقدام گرفته بود، همکاری خوبی بعمل نیاورده و با تاخیر در صحنه حاضر شد.

جزئیات حمله به سفارت ایران در برلین

تعرض کنندگان با وجود تعداد کم، کاملا مجهز و با استفاده از تجیهزات کامل دست به این اقدام زده بودند به طوری که با استفاده از وسایلی همچون نردبان تاشو و سیم چین های قوی در کوتاه ترین زمان موفق به عبور از نرده های بلند و سیم خاردار محافظ آن شده و وارد محوطه سفارت شدند.

ایرنا می افزاید: نکته قابل توجه دیگر اینکه تعدادی خبرنگار و روزنامه نگار نیز به هنگام تعرض معاندین به سفارت ایران،در محل حضور داشتند که نشان دهنده برنامه ریزی قبلی و پشتیبانی از یک ناحیه خاص در رابطه با این حمله بوده است.

با ورود با تاخیر نیروهای پلیس به ساختمان سفارت، تعدادی از تعرض کنندگان موفق به فرار شدند اما به گفته منابع پلیس، 12 نفر از متعرضین دستگیر شده اند.

همچنین یک منبع آگاه در گفتگو با واحد مرکزی خبر در برلین با بیان این مطلب افزود: حمله منافقین به سفارت کاملا برنامه ریزی شده و با اطلاع پلیس انجام شد بطوری که پلیس آلمان هشدار سفارت در این زمینه را نادیده گرفت و حتی در زمان حمله در ساعت 15 به وقت محلی ،‌ یک خودرو پلیس در نزدیکی سفارت نظاره گر این تجاوز منافقین بود و هیچ واکنشی از خود نشان داد.به دنبال این اقدام،سفیر جمهوری اسلامی ایران با حضور در وزارت امور خارجه آلمان مراتب اعتراض خود را نسبت به تعرض وحشیانه و کم کاری پلیس این کشور در تامین امنیت ساختمان سفارت برغم اطلاع قبلی اعلام کرد.

به گفته یک مقام آگاه، ˈگیدو وسترولهˈ، وزیر امور خارجه آلمان  در تماس تلفنی با علی اکیر صالحی وزیر امور خارجه ایران، مراتب تاسف خود را از بابت اقدام این گروه متعرض اعلام و تاکید کرده که در سریع ترین زمان ممکن موضوع را پیگیری خواهد کرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب