خانه / اخبار مالزی / جشن های استقلال مالزی تحت تاثیر آنفلوآنزای خوکی

جشن های استقلال مالزی تحت تاثیر آنفلوآنزای خوکی

بیا تو مالزی - جشن های ملی استقلال مالزی در حالی روز گذشته برگزار شد که ترس و وحشت از ابتلای به آنفلوآنزای خوکی بر افکار عمومی این کشور غلبه داشت به گونه ای که حتی دولت این کشور محل همه ساله برگزاری این مراسم را بدون اطلاع قبلی تغییر داد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا از کوالالامپور، جشن های استقلال مالزی که همه ساله در تاریخ 31 ماه اوت به صورت عمومی در میدان استقلال و نیز استادیوم ملی “بوکیت جلیل” این کشور برگزار می شد، در سال جاری به دلیل نگرانی از شیوع ویروس آنفلوآنزای خوکی و نیز همزمان شدن با ماه مبارک رمضان در محوطه پارلمان این کشور در فضایی محدود و با حضور تعداد کمی از مردم این کشور و با دعوت قبلی از آنان برگزار شد.
بنا به این گزارش، در آیین جشن های استقلال مالزی که با حضور مقامات عالیرتبه این کشور از جمله پادشاه و نخست وزیر این کشور برگزار شد، وزیر فرهنگ، ارتباطات واطلاعات مالزی اعلام کرد که این کشور به دلیل نگرانی از شیوع بیش از پیش ویروس آنفلوآنزای خوکی تنها به برپایی یک جشن متوسط اکتفا کرده است.
همچنین همه افراد و مردمان عادی این کشور قادر به شرکت در این مراسم نبوده و تنها افراد دعوت شده توانسته بودند در این مراسم شرکت کنند.
نخست وزیر مالزی نیز در سخنان کوتاهی در این آیین، تمامی مردم از اقوام، نژادها و زبان های مختلف را به اتحاد ملی و ساختن یک ملت واحد و منسجم فراخواند.
نجیب تون رزاق که با شعار “یک مالزی برای همه” روی کار آمده، رفع شکاف ها و نیز مشارکت تمامی اقوام این کشور در روند توسعه را تنها راه فائق آمدن بر بحران ها و چالش های فرا روی این کشور دانست.
این در حالی است که مردم شهر کوالالامپور پایتخت مالزی شب 31 آگوست مانند هر سال در میدان استقلال این شهر گرد آمده بودند تا در جشن استقلال کشور خود شرکت کنند اما از برگزاری مراسم دولتی هیچ خبری نبود و مردم خود اقدام به شادمانی کردند.
به طور معمول هر سال در شب استقلال مالزی مراسم نورافشانی در میدان استقلال این کشور صورت می گرفت، امسال به خاطر اینکه باعث تجمع بیش از حد مردم در این میدان شود انجام نشد گر چه بدون مراسم نورافشانی نیز هزاران تن از مردم مالزی در این میدان تجمع کرده بودند.
دولت مالزی در مناسبت های مختلف نگرانی خود را از شیوع گسترده بیماری آنفلوآنزای خوکی نشان داده است که نمونه بارز آن تغییر مکان برگزاری مراسم روز استقلال بدون اطلاع قبلی بود.
در حال حاضر بیش از 5 هزار نفر در این کشور به بیماری آنفلوآنزای خوکی مبتلا شده و نزدیک به 100 نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.
دولت مالزی اقدامات جدی برای کنترل مردم در محافل عمومی تدارک دیده است تا از شیوع این بیماری در کشور جلوگیری کند اما این روش ها تا کنون چندان اثربخش نبوده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 4 =

قالب