سه شنبه , 21 آبان 1398
خانه / اخبار ایران / جمشید! بازار ارز را به هم نریز

جمشید! بازار ارز را به هم نریز

بیا تو مالزی -

معاون اول رئیس‌جمهور نوسانات نرخ ارز را كار جمشید بسم‌الله دانست…

معاون اول رئیس‌جمهور نوسانات نرخ ارز را كار رسانه‌های دشمن یا شخصی به نام جمشید بسم‌الله دانست و از صادر‌كنندگان خواست ارز حاصل از صادرات را برای رفع مشكلات موجود به كشور برگردانند و در اختیار تولید قرار دهند.

 

به این ترتیب دولت می‌داند مشكلات بازار ارز كجاست. البته رحیمی پیش‌تر از این مشكل ارز را كار شیطان دانسته بود اما در مراسم روز ملی صادرات، صادر‌كنندگان را نیز تهدید به حسابرسی كرد و از آنها خواست دلارهایشان را در چهارراه استانبول نفروشند.

در این مراسم بدون اینكه درباره جوایز صادراتی و حمایت‌های ویژه دولت از صادركنندگان توضیحی از زبان مسئولان مطرح شود، بی‌ثباتی بازار ارز به دشمنان داخلی و خارجی نسبت داده شد و از دلالی به نام جمشید بسم‌الله نام برده شد كه به گفته معاون اول رئیس‌جمهور روی چهارپایه می‌ایستد و قیمت ارز را تعیین می‌كند.

بنا بر این گزارش احتمالاً جمشیدی كه روی چهار‌پایه می‌ایستد همان شخصی است كه دكتر احمدی نژاد گوشی به دست آن را توصیف كرده بود كه می‌گفت: «۴۰۰ بند از بالا، ۵۰۰ تا برو بالا».

محمدرضا رحیمی در مراسم روز ملی صادرات، ضمن درخواست كمك از صادركنندگان گفت: من امشب آمده‌ام اینجا از شما بخواهم كه برای اعتلای این كشور، ارز حاصل از صادرات را به گونه منصفانه با رعایت سود خود به كشور برگردانید و دولت نیز در این زمینه تضمین‌های لازم ارائه می‌دهد.

رحیمی تأكید كرد: ما نمی‌خواهیم حتی یك ریال هم كسی آسیب ببیند. نه تقاضای بخشش داریم و نه ایثار، بلكه می‌خواهیم ارز را به خاطر گشایش در كارها به كشور برگردانیم. آیا شما راضی هستید كه كسی به خاطر نداشتن دارو سختی بكشد؟

ما نمی‌خواهیم حساب و كتاب كنیم و چیزی را رصد كنیم، اما خواهان آن هستیم كه این دلارها به چرخه اقتصاد كشور بازگردد نه اینكه در چهارراه استانبول آن را بفروشند.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینكه این خواسته من از شما از سر ضعف نیست، گفت: اگر هم ارز را به چرخه اقتصاد كشور برنگردانید، روزهای سخت ما سپری می‌شود، شاید به رنج بیشتری بیفتیم، ولی از معنویت بیشتری هم بهره می‌بریم.

وی با اشاره به اینكه قدرت خرید كارگران و كارمندان به یكباره كاهش یافته افزود: صادرات غیرنفتی، كشور را می‌سازد و یكی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری است. ما نیاز داریم كه ارزهای حاصل از صادرات به كشور بازگردد یا اینكه تبدیل به كالاهای موردنیاز در كشور باشد. نباید بگذاریم قشر كارگر مستمند شود و دولت هم تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهد.

 

منبع:جوان آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

قالب