دوشنبه , 2 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / حامیان فلسطین مقابل سفارت آمریکا در مالزی تظاهرات کردند

حامیان فلسطین مقابل سفارت آمریکا در مالزی تظاهرات کردند

بیا تو مالزی - شرکت کنندگان ضمن تجمع در مقابل سفارت آمریکا در کوالالامپور خواستار وحدت کشورهای اسلامی برای حمایت از فلسطینیان شدند.

این تجمع با عنوان حمایت از ‘راهپیمایی بزرگ بازگشت’ به دعوت گروه های مردم نهاد مالزی و از جمله سازمان اسلامی شورای مشورتی مالزی (ماپیم) در حمایت از راهپیمایی های اخیر فلسطینی ها در نوار اشغال شده غزه انجام شد.

این جمعه، سومین هفته برپایی ‘راهپیمایی بزرگ بازگشت’ در نوار غزه است که از روز 10 فروردین شروع شده و تاکنون ادامه داشته است.

فلسطینی های ساکن غزه در راهپیمایی ها با تجمع در پشت موانع فلزی در مرز با رژیم اشغالگر، ضمن برافراشتن پرچم فلسطین، پرچم این رژیم را به آتش می کشند.

هدف ساکنان غزه تاکید بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل است که در بند 11 آن حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین شان به رسمیت شناخته شده است.

ماموران رژیم صهیونیستی با شلیک مستقیم گلوله به فلسطینی ها در سه هفته گذشته، 32 تن را شهید و بیش از سه هزار نفر را زخمی کردند.

پس از این تجمع نامه ای در حمایت از تحولات اخیر در فلسطین به منظور احقاق حق آوارگان فلسطینی که توسط 46 گروه مردم نهاد مالزیایی به امضا رسیده بود، به سفارت آمریکا در کوالالامپور تسلیم شد.

دراین نامه آمده است : راهپیمایی بزرگ بازگشت که به صورت صلح جویانه در نوار غزه در هفته های گذشته صورت گرفته و اکنون تداوم دارد، برحق کامل آوارگان فلسطینی برای بازگشت به این کشور تاکید می ورزد.

همچنین دربخش دیگری از این نامه خاطرنشان شده است: نوار غزه از 12 سال گذشته به طور غیرقانونی توسط اسراییل محاصره و مسدود شده، درحالیکه در قطعنامه 194 سازمان ملل حق بازگشت آوارگان فلسطینی به کشورشان مورد تایید قرار گرفته و سازمان ملل از سال 1948 تاکنون ، همواره براین حق تاکید دارد.

دراین نامه با اشاره به راهپیمایی های اخیر مردم فلسطین در غزه تاکید شده است: مردم فلسطین راهپیمیایی صلح آمیزی در سه هفته اخیر داشته اند، اما اشغالگران با کشتن تظاهرکنندگان به این حرکت صلح جویانه پاسخ داده اند.

امضا کنندگان در این نامه همچنین خواستار رعایت حق بازگشت آوارگان فلسطینی به کشورشان، پایان یافتن اشغال سرزمین فلسطین و سرکوب فلسطینی ها شدند.
‘محمد عظمی عبدالحمید’ رئیس سازمان اسلامی شورای مشورتی مالزی (ماپیم) و یکی از امضا کنندگان این نامه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت : هدف از این اقدام اعلام حمایت مردم مالزی از ستمدیدگان فلسطینی بود.

وی افزود: نامه نهادهای مدنی مالزی که خطاب به رئیس جمهور آمریکا نوشته شده بود، توسط دو نفر از شرکت کنندگان دراین تظاهرات ، به سفارت آمریکا در کوالالامپور تسلیم شد.
عبدالحمید تاکید کرد: شرکت کنندگان دراین تظاهرات همچنین حمایت آمریکا از اسرائیل را مورد اعتراض قرار دادند. اسرائیل سالهاست سرزمین فلسطینی ها را اشغال و مردم فلسطین را هدف اقدامات سرکوبگرانه و مرگبار خود قرار داده و آنها را آواره کرده است./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

قالب