دوشنبه , 2 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / حضور سفیر مالزی در آمل برای انتقال جسد کوهنورد مالزیایی

حضور سفیر مالزی در آمل برای انتقال جسد کوهنورد مالزیایی

بیا تو مالزی - سفیرمالزی در ایران برای انتقال جسد کوهنورد این کشور که پس از یک سال در ارتفاعات قله دماوند پیدا شده بود، به آمل سفر کرد.

داتو رستم یحیی، با حضور در جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با بیان اینکه کوهنوردانی که آذرماه سال گذشته برای صعود به قله دماوند به ایران آمده بودند، از کوهنوردان متبهری بودند، و تجربه صعود به قله های مرتفع دنیا را داشتند.

بیشتر بخوانید: مالزی هویت جسد کوهنورد ناپدیده شده این کشور در کوه دماوند را تایید کرد

وی ادامه داد: پیدا کردن جسد اهمیت بیشتری تا انتقال آن دارد و از این بابت باید به تمام کسانی که در این یکسال برای پیدا کردن آن تلاش کردند تشکر کنم. متاسفانه اعتماد به‌نفسی که درصعود به قله دماوند به این راه بدست آوردند آنان را دچار مشکل کرد. جا دارد که در ابتدا از همه تلاش هایی که در یکسال گذشته، دولت ایران و تیم امداد ونجات جمعیت هلال احمر داشتند، و از هیچ تلاشی دریغ نکردند، تشکر کنم.

وی همچنین از فراهم شدن به تعامل بیشتر کوهنوردان مالزی برای صعود به قله دماوند با مقامات مسئول کشورمان اشاره کرد و گفت: دولت و سفارت مالزی اطلاعات لازم را در اختیار کوهنوردان قرار می‌دهد که از این نوع حوادث جلوگیری شده و احتیاط لازم انجام شود.

به گزارش ایسنا، جسد یک کوهنورد را ابتدا عصر  روز جمعه 5 آبان ماه، یک گروه از کوهنوردان هنگام پایین آمدن از قله دماوند یافته و موضوع مشاهده یک جسد را به همراه مختصات منطقه در اختیار هلال احمر آمل قرار دادند.

“رملی بن عبدالمجید “کوهنورد 44 ساله مالزیایی که اول آذرماه پارسال در مسیر صعود به قله دماوند در مازندران مفقود شده بود، روز شنبه توسط نجاتگران هلال احمر شهرستان آمل پیدا شد./ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − هفت =

قالب