دوشنبه , 6 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / حل مسأله صدور و تمدید ویزا برای ایرانیان کانادا

حل مسأله صدور و تمدید ویزا برای ایرانیان کانادا

بیا تو مالزی -

کدام کشور قرار است حافظ منافع ایران در کانادا باشد؟…

معاون اروپا آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه به پیشنهاد کانادا مبنی بر اینکه ایتالیا حافظ منافع این کشور در ایران باشد، پاسخی داده نشده است، گفت:‌ ایران هنوز کشوری را به عنوان حافظ منافع در کانادا به اتاوا پیشنهاد نداده است.

 علی‌اکبر خواجی با بیان اینکه هنوز به پیشنهاد دولت کانادا پاسخی داده نشده است، گفت:‌ پس از بررسی‌های لازم، پاسخ مقتضی به پیشنهاد اتاوا درباره انتخاب سفارت ایتالیا برای حافظ منافع کانادا در ایران ارائه خواهد شد.

گفتنی است که دولت کانادا پیشنهاد داده بود تا سفارت ایتالیا حافظ منافع کشورشان در تهران باشد.

معاون اروپا آمریکای وزارت امور خارجه در پاسخ به این سؤال که کدام کشور قرار است حافظ منافع ایران در کانادا باشد؟ عنوان کرد: تا به حال پیشنهادی به اتاوا مبنی بر اینکه کدام کشور حافظ منافع ایران در اتاواست،‌ به وزارت امور خارجه کانادا داده نشده است.

 

حل مسأله صدور روادید و تمدید ویزا برای ایرانیان کانادا


خواجی با بیان اینکه افزایش مشکلات ایرانیان مقیم کانادا، ‌واقعیتی است که با بسته شدن دفتر دیپلماتیک ایران در این کشور به وقوع پیوسته است، گفت: یکی از دلایلی که سفارت ایران در کانادا تا به حال باز بوده،‌ همین مسأله بوده است تا به مشکلات ایرانیان در آنجا رسیدگی شود.

وی ادامه داد:‌ در وزارت امور خارجه، ‌ستادی راه‌اندازی شده تا به فعالیت‌های کنسولی ایرانی‌ها رسیدگی کند که البته بخشی از این کارها را قرار است به صورت مجازی و از طریق اینترنت انجام دهیم. برای آنکه بخش باقی‌مانده کارهای کنسولی و صدور روادید انجام شود،‌ باید مکانیسم‌هایی اندیشیده شود تا این دست مشکلات مرتفع شود

به گفته معاون وزیر امور خارجه، مسئولان این وزارت‌خانه در زمانی که سفارت ایران در انگلیس تعطیل شد، تجربه کافی در زمینه حل اینترنتی و مجازی مشکلات کنسولی و صدور روادید و تمدید ویزای ایرانیان را به دست آورده‌اند که از این تجربه برای حل مسائل این‌چنینی در کانادا سود خواهند برد.

معاون اروپا آمریکای وزیر امور خارجه گفت: دولت کانادا از کشورهایی است که همواره ادعای حقوق بشرش گوش فلک را کر می‌کرده است؛‌ اما با این رفتار خودش، مهم‌ترین چیزی را که نقض کرده، حقوق چهارصدهزار ایرانی مقیم کاناداست و این کشور باید به افکار عمومی جهانیان پاسخگو باشد.

 

حل مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم کانادا

 

خواجی با اشاره به اینکه تا به حال هیچ‌کدام از دانشجویان ایرانی مقیم کانادا به خاطر تعطیلی سفارت ایران درس خود را رها نکرده اند، گفت: البته دولت کانادا قبلا هم مشکلات بانکی برای دانشجویان ایرانی ایجاد کرده بود که با تعطیلی سفارت، این مشکلات بیشتر نیز شده است؛ با این حال در تلاش هستیم تا این مشکلات را در اسرع وقت به حداقل برسانیم.

 

منبع:عصر ایران

 


منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + یک =

قالب