یکشنبه , 5 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / حمایت چینی تبارهای مالزی از نجیب

حمایت چینی تبارهای مالزی از نجیب

بیا تو مالزی -

رییس انجمن چینی تبارهای مالزی (MCA) حمایت کامل چینی تبارهای مالزی از حزب آمنو را اعلام کرد…

رییس انجمن چینی تبارهای مالزی (MCA) با ابراز رضایت از عملکرد دولت نجیب رزاق و حزب حاکم حمایت کامل چینی تبارهای مالزی از حزب آمنو را در آستانه انتخابات سراسری در این کشور اعلام کرد.

 به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، “چوا سوی لک” در پنجاه و نهمین گردهمایی انجمن چینی های مالزی که در آستانه انتخابات با شعار “مبارزه بدون ترس” برگزار شد، گفت: چینی تبارهای مالزی آماده همکاری و مقاومت برای دفاع از اهداف ائتلاف باریسان نشنال (ائتلاف احزاب حاکم در مالزی) هستند.

 

وی به تغییر رویه تبعیض آمیز و ناعادلانه در خصوص برخی از مردم مالزی در دوره فعالیت دولت فعلی در این کشور اشاره کرد و افزود: ما به طور شفاف مواضع خود را به دولت اعلام می کنیم و رهبران انجمن چینی های مالزی متعهد است که صدایی رسا برای تحقق منافع تمام مالزیایی ها باشد.

نجیب رزاق نخست وزیر مالزی نیز که همزمان با شرکت در گردهمایی چینی ها با استفاده از عنوان (Ah Jib Gor) “برادر نجیب” به زبان چینی در صفحه فیس بوک خود توجه ها را به خود جلب کرده بود، در این مراسم نسبت به تعهد حزب حاکم در خصوص حمایت از منافع چینی های مالزی ابراز اطمینان کرد. 

 

سیزدهمین انتخابات سراسری مالزی در آینده نزدیک برگزار می شود و حمایت چینی تبارهای مالزی به عنوان دومین گروه اقلیت غیرمالایی با در اختیار داشتن 28 درصد جمعیت این کشور از اهمیت بالایی برای حزب حاکم (آمنو ) برخوردار است.

نجیب رزاق در ابتدای نخست وزیری خود با اعلام شعار “یک مالزی” (1malaysia) تلاش کرد با کاهش اختلافات نژادی در این کشور، حمایت رای دهندگان غیرمالایی در انتخابات آینده را نیز به دست آورد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + چهارده =

قالب