یکشنبه , 4 فروردین 1398
خانه / اخبار افغانستان / حمله به نظامیان انگلیس

حمله به نظامیان انگلیس

بیا تو مالزی -

یک افغان نظامیان انگلیسی را به رگبار بست.

یک عضو ارتش ملی افغانستان نظامیان انگلیسی را در ولایت “هلمند” در جنوب این کشور به رگبار بست که بر اساس گزارش‌های اولیه 2 نظامی انگلیسی کشته و یک تن دیگر زخمی شدند.

در این حمله 2 نظامی انگلیسی کشته و یک نظامی دیگر این کشور زخمی شده است.

در همین حال “غلام فاروق پروانی” معاون لشکر “215 میوند” مستقر در هلمند در گفت‎وگو با خبرنگار بخدی وقوع این حمله را تأیید کرده است.پروانی گفته است که حمله از سوی فردی که لباس ارتش ملی افغانستان را به تن داشت صورت گرفته است.

به گفته این منبع، هنوز روشن نیست این فرد عضو نیروهای ارتش ملی بوده یا با استفاده از لباس ارتش ملی افغانستان این حمله را انجام داده است.او با تأیید این که در این حمله یک نظامی انگلیسی کشته و یک تن دیگر نیز زخمی شده افزوده است، این حمله در داخل پایگاه نظامی تیم بازسازی ولایتی نیروهای انگلیسی در شهر “لشکرگاه” مرکز ولایت هلمند رخ داده است.

این در حالی است که طالبان پس از کشتار غیرنظامیان افغان در ولایت قندهار توسط نظامیان آمریکایی تعهد کرده بودند که انتقام خون آنان را خواهد گرفت.

پس از حضور نظامیان خارجی در افغانستان تاکنون بیش از 70 نظامی خارجی که بیشتر آنان آمریکایی بودند بر اثر حمله نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.به نظر می‎رسد که ادامه حملات نیروهای امنیتی افغان بر نظامیان خارجی، اعتماد میان نظامیان خارجی و  افغان را به شدت کاهش داده است.ماه گذشته در ایالت «قندهار» افغانستان و در اقدامی که اغلب رسانه‌ها آن را «بی‌سابقه» وصف کردند، یک سرباز آمریکایی عضو ناتو در اقدامی جنون آمیز، خانه‌های مردم غیرنظامی را به آتش بسته و 16 غیرنظامی افغان از جمله چند کودک را کشت.

منبع:خبرگزاری فارس

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

فضل‌حق عبادی، هنرپیشه نامدار افغانستان درگذشت

بیا تو مالزی - فضل‌حق عبادی، بازیگر سینما و تئاتر افغانستان که بیشتر به علت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 19 =

قالب