دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار جهان / حمله میمون‌ها به پایتخت هند باعث زخمی شدن چند نفر شد

حمله میمون‌ها به پایتخت هند باعث زخمی شدن چند نفر شد

بیا تو مالزی -

به گزارش بیا تو مالزی به نقل از خبرگزاری فارس: تنها چند هفته پس از این‌كه معاون شهردار دهلی‌نو بر اثر شیطنت میمون‌ها از تراس خانه‌اش به پایین پرت شده و كشته شد بازگشت دوباره‌ این حیوانات به خیابان‌های شهر باعث بروز نگرانی‌هایی شده است…

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه از دهلی نو، بر اساس گزارشات رسانه‌های هندی، بر اثر حمله میمون‌ها به شرق دهلی طی چند روز گذشته تا كنون یك زن به شدت دچار آسیب‌دیدگی شده و چندین نفر دیگر نیز مورد درمان سرپایی قرار گرفته‌اند.

«جاسپال سینگ» معاون رئیس پلیس دهلی گفت: "‌برخورد با حیوانات به ویژه میمون‌ها كار ما نیست چرا كه برخورد با آن‌ها بسیار سخت است. اگر موضوع گاوهای وحشی بود ما می‌توانستیم كاری بكنیم اما درباره میمون‌ها نه."

میمون‌ها در كنار حدود 35 هزار گاو و بوفالو كه به راحتی در پایتخت هند به گردش می‌پردازند از حیوانات همیشگی دهلی‌نو بوده‌اند كه به دفعات در دفاتر دولتی، دادگاه‌ها و حتی ایستگاه‌های پلیس و بیمارستان‌ها هم ایجاد مزاحمت كرده و می‌كنند.
اما این مسئله زمانی كه معاون 52 ساله شهردار در اكتبر گذشته در تلاش برای خارج كردن یك میمون از خانه‌اش سقوط كرده و جان سپرد مهم‌تر شد. جمعیت میمون‌های شهر دهلی بین 10 تا 20 هزار نفر تخمین زده شده است.

تلاش برای از بین بردن این حیوانات با توجه به اعتقادات هندوها در مربوط كردن آنها با خدای «هانومان» كه خدایی به شكل میمون و نماد قدرت است كار را پیچیده‌تر كرده است تا بودجه 230 هزار دلاری در سال نیز برای گرفتن و انتقال آن‌ها به مكان‌های دیگر مؤثر نباشد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب