خانه / اخبار جهان / خاکسپاری مایکل جکسون با “تشیع جنازه” اسلامی

خاکسپاری مایکل جکسون با “تشیع جنازه” اسلامی

بیا تو مالزی - جرمین همچنین می افزاید وقتیکه او از سفر مکه بر می گشته است مایکل از او خواسته که کتابهای اسلامی برای او بیاورد و او هم به مایکل گفته که اسلام دینی زیبا و صلح آمیز است جرمین در ادامه می گوید که مایکل کتابها را مطالعه کرده و گفته که دین اسلام به او دیدگاه جدیدی در مورد صلح داده است…

 

 
به گزارش روزنامه های معتبر انگلیسی تلگراف و دیلی میل مایکل جکسون در ماه نوامبر سال 2008 به دین اسلام مشرف شده است و مراسم تشرف او به دین اسلام توسط یکی ازامامان جمعه شیعه انجام شده است.

به گزارش خبرنگار تابناک”،اکنون خانواده جکسون و برادر بزرگ او جرمین جکسون که خبر مرگ مایکل جکسون را به رسانه ها اعلام کرد بیست سال پیش درسال 1989 رسما به دین اسلام مشرف شده بود و در روز اعلام مرگ مایکل جکسون به خبرنگاران گفت “MAY ALLAH BE WITH YOU, MICHEAL, ALWAYS ” .
 
در همین باره سایت اطلاع رسانی  ایكس 17 آنلاین نوشت : “جرمین برادر مایكل مشغول آموزش اعضاى خانواده است كه مراسم تشییع و كفن و دفن را طبق شریعت اسلام بیاموزند.”
بر اساس این گزارش مایکل جکسون بین سال 2005 تا 2006  در کشور بحرین بسر می برده است کشوری که 80 درصد جمعیت آنرا مسلمانان شیعه تشکیل می دهند . در نوامبر سال 2008 روزنامه های نیویورک پست و تلگراف اعلام کردند که در یک مراسم مذهبی در لس آنجلس امریکا او توسط یکی از امامان جمعه به دین مبین اسلام مشرف شده است.

البته در آن زمان علیرغم اعلام حضور آقای یوسف اسلام (کت استیونس) خواننده مسلمان موسیقی پاپ در این مراسم وی اعلام کرد که در مراسم مشرف شدن مایکل جکسون به دین اسلام حضور نداشته است.
اکنون  ضمن پافشاری خانواده جکسون و تقاضای کالبد شکافی مستقل جسد او در جهت روشن شدن زوایای تاریک مرگ ناگهانی جکسون ، آنها خواهان خاکسپاری اودر یک مراسم “تشیع جنازه” براساس قوانین شریعت اسلامی هستند.
 
در این رابطه منابع خبری بین المللی اعلام كرده اند كه زمان مراسم تشیع مایکل جکسون روز سه شنبه آینده – هفت ژوییه- ساعت 10 صبح و محل آن، مركز “استابلز” در لس آنجلس خواهد بود, این سالن بزرگ براى حدود 20,000 نفر جا دارد و معمولاً جهت كنسرتهاى بزرگ و مسابقات ورزشى مهم استفاده مى شود.

هرچند در آخرین وصیت نامه جکسون که در سال 2002 نگاشته شده بود و برملا شده است هیچگونه اشاره ای به مراسم خاکسپاری او در این وصیت نامه نشده اما وصیت نامه دیگر او که گفته می شود در اواخر سال 2008 نگاشته شده است و هنوز انتشارنیافته نحوه مراسم خاکسپاری او را مشخص کرده است.

جرمین برادر بزرگ مایکل جکسون می گوید که او نام خود را در ماه نوامبر سال 2008 که طی مراسمی به اسلام گروید بود “MIKHAAIL” گذاشته است و می خواسته است نشان دهد که چگونه می تواند یک فرد مفیدتر برای جامعه باشد.

این گزارش می افزاید که مایکل جکسون با ذکر “SHAHADA” -شهادتین- توسط یک امام جماعت شیعه به اسلام گرویده است.

جرمین همچنین می افزاید وقتیکه او از سفر مکه بر می گشته است مایکل از او خواسته که کتابهای اسلامی برای او بیاورد و او هم به مایکل گفته که اسلام دینی زیبا و صلح آمیز است جرمین در ادامه می گوید که مایکل کتابها را مطالعه کرده و گفته که دین اسلام به او دیدگاه جدیدی در مورد صلح داده است.

بسیاری ازترانه های مایکل جکسون در مذمت اقدامات خصمانه دولتهای آمریکا و جنگ طللبی و زیاده خواهی آنان بوده است و براحتی این لحن را می توان دربسیاری از ترانه های او یافت.
 
شركت اى ایى جى كه عهده دار توزیع سى دى هاى ترانه هاى مایكل بود نیز، مراسم آواز خوانى براى او برگزار خواهد كرد. درگذشت مایکل جکسون ملقب به سلطان پاپ جهان همچنان در پرده ابهام است. وى در شب پیش از مرگ خویش مشغول تمرین براى اجراهایى بود كه قرار بود پس از مدتها فاصله گیرى از اجراى كنسرت، درلندن اجراء شود.

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب