چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / خبرگزاری ملی مالزی خواستار دقت بیشتر دختران مالزیایی در مقابل پسران ایرانی شد

خبرگزاری ملی مالزی خواستار دقت بیشتر دختران مالزیایی در مقابل پسران ایرانی شد

بیا تو مالزی -

خبرگزاری ملی مالزی (برناما) امروز به گزارش مفصلی در خصوص اغوای دختران مالزیایی توسط پسران ایرانی جهت حمل ونقل مواد مخدر پرداخته است…

اگرچه در این گزارش به طور مستقیم از دختران مالزیایی خواسته نشده تا از دوستی با پسران ایرانی دست بردارند اما مثالها و مشاوره های ارائه شده حامل همین مفهوم و مضمون می باشد.
چندی پیش یک مقام ارشد پلیس در مالزی اعلام کرده بود که عمده قاچاق مواد مخدر در مالزی توسط اتباع کشورهای ایران و نیجریه انجام می شود و این در حالی است که عمده ایرانیان ساکن مالزی در گروه تحصیل کرده و دارای سوابق خدمتی شایان توجه می باشند.
اما طی روزهای گذشته نمونه هایی از همکاری ایرانیان در حمل و نقل مواد مخدر در مالزی و سوء استفاده از دختران مالزیایی به رسانه ها درز کرده است.

اگرچه هیچ یک از این اتهامات هنوز به طور قطعی ثابت نشده است اما بدون شک رد پای ایرانی ها در جریان هریک از این پرونده ها عوامل سبب ساز این نگرانی در میان رسانه ها و مسولان مالزیایی بوده است.
ماه گذشته روزنامه استار گزارش مفصلی از یک دختر مالزیایی زندانی در ژاپن به نام "راجا اسکندر راجا" 22 ساله و دانشجوی سابق دانشگاه "لیم کوک وینگ" به چاپ رساند که طی این گزارش وی مدعی بود که پسری ایرانی به نام "میلاد" که دوست صمیمی او بوده است بسته ای را در اختیار دختر قرار داده که در فرودگاه توکیو مشخص شد که این بسته حاوی مواد مخدر می باشد.
دختر مالزیایی که برای ادامه تحصیل در ژاپن عازم این کشور بود هم اکنون در زندانی در توکیو به سر می برد.

خبرگزاری ملی مالزی امروز علاوه بر اشاره به ماجرای "راجا اسکندر" به تشریح دو پرونده دیگر حمل و نقل مواد مخدر پرداخته که متهمین اصلی این دو پرونده نیز سه ایرانی هستند که دختران مالزیایی را مورد سوء استفاده قرار داده اند.
در مورد اول یک زن مالزیایی به نام "روزانا" در فرودگاه سیدنی در سال 2005 به جرم دارا بودن ماده مخدر دستگیر شده است.
این زن مدعی است که بسته مربوطه را از یک تاجر سرشناس ایرانی با نام "حاجی" تحویل گرفته و به دلیل سرشناس بودن طرف ایرانی از باز کردن بسته خود داری نموده است.
در حال حاضر با همکاری این زن "حاجی" دستگیر شده و منتظر طی مراحل قضایی خود می باشد.

در موردی دیگر نیز دستگیری یک دختر مالزیایی در سال 2007 که در داخل کشور مشغول توزیع مواد مخدر بوده است به دستگیر یک تیم توزیع مواد مخدر متشکل از دو ایرانی و یک نیجریه ای منجر شده است که البته دختر مورد نظر توسط عضو ایرانی گروه اغفال و به توزیع مواد مخدر مشغول شده است.
خبرگزاری برناما در ادامه این گزارش مفصل از دختران مالزیایی خواسته تا از خود خویشتن داری نشان داده و زندگی خود را اسیر امواج و تلاطم ناشی از ریسک دوستی با افراد ناشناس ننمایند.

به طور حتم انتشار اینگونه گزارشات آنهم از سوی رسانه های دولتی مالزی می تواند زنگ خطری جدی برای ایرانیان ساکن مالزی باشد که بی توجهی به آن می تواند عواقب جدی بر حضور آینده ایرانی ها در این کشور داشته باشد. اما واقعیت این است که اظهارات مقامهای مالزیایی و رسانه های این کشور می تواند بیش از هر چیز جنبه فرافکنی داشته باشد، چرا که تنها طی یکسال گذشته 19 دختر مالزیایی در سرتاسر جهان به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شده اند و اکنون در زندانهای چین، برزیل، پرو و پاراگوئه به سر می برند. این نکته از آن جهت قابل اهمیت است که معمولا انتشار این نوع اخبار و تکرار مکرر آن با اهداف خاص صورت می پذیرد و می تواند زمینه ساز مباحث آتی و تصمیم گیریهای خاص در مورد جمعیت ایرانی ساکن مالزی شود حال آن که هیچیک از اتهامات ذکر شده نیز تا کنون به اثبات نرسیده است.

منبع: ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب