خانه / اخبار ایران / خبر تکان دهنده از ایران : آزار دو کودک در مرکز نگهداری اطفال زنجان

خبر تکان دهنده از ایران : آزار دو کودک در مرکز نگهداری اطفال زنجان

بیا تو مالزی -

گروه حوادث؛ متخصصان پزشکی قانونی با معاینه سه کودکی که ادعا شده بود در مرکز نگهداری کودکان در زنجان شکنجه شده اند، تایید کردند دو تن از آنها با جسم فلزی داغ و سوزانده شده اند…به گزارش خبرنگار ما پس از آنکه مسوولان مرکز نگهداری کودکان مهر زنجان آثار سوختگی روی بدن سه کودک را مشاهده کردند به بررسی موضوع پرداختند.

این سه کودک که پسری شش ساله به نام محمد مهدی، دختری پنج ساله به نام زهرا و دختری خردسال به نام مریم هستند، به خاطر بدسرپرستی- اعتیاد یا زندانی بودن والدین شان – به این مرکز سپرده شده و هر سه علائم و آثاری روی پیکرشان داشتند که نشان می داد احتمالاً از سوی کارکنان این مرکز مورد تنبیه قرار گرفته اند.

برای روشن شدن موضوع هر سه کودک صبح دیروز به پزشکی قانونی زنجان منتقل شدند و متخصصان پس از معاینه آنها نظریه خود را اعلام کردند. در این نظریه آمده است؛ در بررسی های به عمل آمده از سوی اداره پزشکی قانونی مشخص شد آثار سوختگی روی بدن دو کودک توسط جسم فلزی داغ و سوزاننده به وجود آمده و احتمال آنکه این اتفاق مخصوصاً در مورد کودک پسر توسط خود وی رخ داده باشد بسیار ضعیف است و اینکه آزاررسانی از جانب فرد یا افراد دیگر انجام شده باشد به واقعیت نزدیک تر است.در ادامه این نظریه خاطرنشان شده است؛ محمد مهدی دارای سوختگی درجه دو از ناحیه خلفی گردن بوده که میزان یک درصد از سطح بدن وی را شامل می شود. بنا بر نظرات کارشناسان به نظر نمی آید این کودک شش ساله بتواند خود را از ناحیه خلفی گردن بسوزاند و امکان این امر ضعیف است.

همچنین زمان وقوع این حادثه نیز به حدود یک ماه پیش برمی گردد.متخصصان پزشکی قانونی همچنین در مورد آثار سوختگی روی صورت زهرا – دختر 5 ساله- که در یک درصد از سطح بدن او مشاهده می شود، اعلام کردند این سوختگی نیز در اثر تماس جسم داغ و سوزاننده با صورت وی ایجاد شده و زمان وقوع آن نیز به حدود یک ماه پیش برمی گردد.

پزشکی قانونی زنجان در ادامه شکنجه دختر خردسال دیگر را تایید نکرد و متذکر شد در بدن مریم هیچ گونه آثار ضرب و جرح قابل مشاهده و ملموسی وجود ندارد.در همین حال پرونده این سه کودک نشان می دهد هیچ یک از آنها بی سرپرست نیستند و مریم که اردیبهشت ماه امسال به مرکز نگهداری کودکان انتقال یافت پیش از آن در پی قتل مادرش به دست پدر و زندانی شدن متهم به قتل نزد عمه اش زندگی می کرد اما پس از وقوع کودک آزاری به مرکز شبانه روزی منتقل شد و احتمال دارد برخی جراحات این کودک مربوط به دوران پیش از حضورش در مرکز مهر باشد.

در همین حال به گفته رسول سیدی فرد – سرپرست بهزیستی زنجان – مسوول مرکز مهر به خاطر عدم نظارت دقیق برکنار شده و مربی سه کودک نیز از کار معلق و خدمتکار آنان نیز که 18 سال سابقه کار دارد و مورد منفی در پرونده اش مشاهده نمی شود به مراجع ذی صلاح معرفی شده تا مشخص شود چه کسی در سوزاندن این کودکان مقصر است.نبی الله عشقی ثانی – قائم مقام معاونت اجتماعی بهزیستی – نیز گفت؛ چنین حادثه یی تاکنون سابقه نداشته و اگر اتفاق افتاده باشد مربی و مسوولان مربوطه در آن مرکز حتماً به کمیته تخلفات بهزیستی احضار می شوند و با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

در همین حال سازمان بهزیستی تیم ویژه یی را برای بررسی این حادثه به زنجان فرستاد و دادستان این شهر نیز از صدور دستور قضایی تحقیق و پیگیری حادثه کودک آزاری در بهزیستی این شهرستان خبر داد. جعفر گل محمدی در این مورد گفت؛ به لحاظ حساسیت موضوع، پرونده برای بررسی به صورت مستقیم به یکی از معاونان واگذار شد.وی افزود؛ دستور تحقیق و پیگیری درخصوص صحت ماجرا و اینکه مسوول، مسبب و مقصر این حادثه در بهزیستی چه کسی بوده، صادر شده است.

گل محمدی با تاکید بر اینکه هنوز مطلبی از تحقیقات به دست نیامده و تحقیقات اولیه در حال انجام است، افزود؛ تا فردا اخبار تکمیلی در این خصوص جهت تنویر افکار عمومی اعلام خواهد شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب