سه شنبه , 26 شهریور 1398
خانه / اخبار ایران / خبر خوش وزیر علوم اعلام شد

خبر خوش وزیر علوم اعلام شد

بیا تو مالزی -

وی به رشد تحصلات تکمیلی در کشور در دولت نهم و حمایت از محققان اشاره کرد و گفت: این عوامل عامل اصلی رشد علمی ایران به شمار می آیند…

محمدمهدی زاهدی از افزایش تولید مستندات علمی در ایران خبر داد و گفت: بنا بر آخرین آمار ISI تولید مستندات علمی ایران به مرز 8 هزار رسید.
 
به گزارش مهر، دکتر محمد مهدی زاهدی امروز در جمع خبرنگاران با بیان این خبر افزود: در سال 2006 تعداد مستندات محققان ایرانی در ISI کمتر از 7 هزار بود که امسال به وجود این که تا پایان سال میلادی 2 ماه باقی مانده است تعداد مستندات علمی محققان ایرانی از مرز هشت هزار گذشت.
 
وی ادامه داد: ترکیه در سال گذشته بیش از 17 هزار و مصر حدود 3500 مستندات نمایه شده در ISI داشتند که این میزان هنوز در سال 2007 از سوی محققان این دو کشور تولید نشده که این امر نشان دهنده سرعت رشد بالای تولید علم در ایران در جهان اسلام و منطقه است.
 
زاهدی تأکید کرد: با وضعیت موجود لازم نیست در تولید علم و مقالات علمی ایران هفده سال برای تحقق اهداف چشم انداز صبر کند. خوشبختانه با برنامه ریزی منسجم می توان در پنج سال آتی به به اهداف چشم انداز در زمینه تولید مقاله و مستندات علمی رسید.
 
وی به رشد تحصلات تکمیلی در کشور در دولت نهم و حمایت از محققان اشاره کرد و گفت: این عوامل عامل اصلی رشد علمی ایران به شمار می آیند.
 
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =

قالب