پنج شنبه , 31 خرداد 1397
خانه / دانستنیها / خرما و خواص درمانی آن را بشناسید

خرما و خواص درمانی آن را بشناسید

بیا تو مالزی - درخت خرما در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری، از جمله ایران پرورش می یابد. با اینکه خاستگاه آن را میانرودان، عربستان و شمال آفریقا ذکر می کنند ولی بررسی های علمی، آن را به گونه ای به نام علمی P.H. Sivestris که در هندوستان می روید نسبت می دهند

انرژی خرما بسیار کمتر از انرژی قند ساده است و به همین دلیل مصرف آن بسیار بهتر و مناسب تر از قندهای ساده است.

فسفری که در خرما وجود دارد باعث سر زنده نگاه داشتن سلول های عصبی می شود.

پتاسیم در این میوه به میزان قابل توجهی موجود است که برای جلوگیری از پرفشاری خون و برای کار صحیح عضلات و اعصاب ضروری است.

ویتامین C یکی دیگر از مواد مغذی خرماست که این ویتامین برای جلوگیری از بیماری های خطرناک خونریزی دهنده یا همان اسکوربوت لازم است و باید بدن هر فرد در طول روز، ۶۰ میلی گرم ویتامین C دریافت کند که تقریباً در هر ۱۰۰ گرم خرما ۱۴ میلی گرم ویتامین C موجود است.

خرما علاوه بر نکات گفته شده، مقدار قابل توجهی فولات و یا همان اسیدفولیک به بدن می رساند که جهت خون رسانی برای بدن لازم است و زنان هنگام بارداری مجبور می شوند علاوه بر دریافت فولات از طریق غذا، قرص آن را نیز مصرف کنند.

فولات به عنوان ماده خون ساز در خرما موجود است؛ هرچند که مقدار آهن خرما آنچنان زیاد نیست، اما برای خون سازی، بدن احتیاج به ۳ ماده ی مغذی فولات، آهن و ویتامین ۱۲ B دارد که در غذاهای حیوانی یافت می شوند. پس برای این منظور بایستی از غذاهای متنوع استفاده کرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چهار آنتی‌هیستامین طبیعی

بیا تو مالزی - اگر آلرژی فصلی داشته باشید می‌دانید که چقدر زجرآور است. عطسه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 15 =

قالب