یکشنبه , 26 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / خطر شکست حزب حاکم مالزی

خطر شکست حزب حاکم مالزی

بیا تو مالزی -

ماهاتیرمحمد: دولت نجیب ضعیف است…

به دنبال استعفای دو تن از مقامات برجسته ائتلاف باریسان نشنال و پیوستن به اردوگاه مخالفان، ماهاتیر محمد درباره گزینش افراد برای تصدی پست های مهم سیاسی به نخست وزیر هشدار داد.

 به نقل از پایگاه خبری اینسایدر مالزی (Malaysian Insider)، نخست وزیر اسبق مالزی در یک گفتگوی خبری پیوستن مقامات ارشد ائتلاف حاکم به اردوگاه مخالفان را مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر نجیب رزاق به سهل انگاری ادامه دهد، در انتخابات پیش رو بازنده خواهد بود.

وی در ادامه با ضعیف دانستن عملکرد دولت مالزی گفت: اگرچه نجیب رزاق مقصر اصلی عملکرد ضعیف دولت نیست اما به دلیل عملکرد نامطلوب دولت احتمال شکست باریسان نشنال در انتخابات سراسری پیش رو افزایش یافته است.

به دنبال جدا شدن 2 مقام ارشد ائتلاف حاکم در مالزی و پیوستن به ائتلاف مخالفان، نجیب رزاق نخست وزیر و محمد شفیع قائم مقام آمنو (حزب حاکم) در اظهاراتی جداگانه این تغییر را طبیعی و بخشی از فعالیت های سیاسی دانستند.

ائتلاف باریسان نشنال متشکل از حزب آمنو و چند حزب قدرتمند دیگر که 50 سال است قدرت را در مالزی در اختیار دارند برای نخستین بار در انتخابات سال 2008 در چند حوزه انتخابی از مخالفان خود شکست خوردند.

 

منبع:خبرگزاری مهر
 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + سیزده =

قالب