سه شنبه , 14 مرداد 1399
خانه / اخبار ایران / «خلیج فارس» نام کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی جوانان

«خلیج فارس» نام کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی جوانان

بیا تو مالزی - کاروان ایران در سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان با نام «خلیج فارس» در رقابت ها شرکت خواهد کرد.

به گزارش بیا تو مالزی و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، کاروان ورزشی ایران در سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان با نام «خلیج فارس» و شعار «توکل، توانمندی، موفقیت» در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

این رقابت ها در ۱۰ رشته برگزار خواهد شد که ایران در ۹ رشته تیروکمان، دوومیدانی، بدمینتون، بوچیا، شطرنج، گلبال، وزنه برداری، شنا و تنیس روی میز در رقابت ها حاضر خواهد بود.

کاروان ایران در دوره دوم این مسابقات که در مالزی برگزار شد، با کسب ۲۷ مدال طلا، ۱۳ نقره و ۱۹ برنز و مجموع ۵۹ مدال در جایگاه دوم قرار گرفت.

سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان در رده های سنی جوانان و نوجوانان ۱۴ تا ۲۰ سال و در دو گروه دختران و پسران از ۱۷ تا ۲۳ آذرماه در ابوظبی امارات برگزار می شود.

مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به حضور قدرتمند کشورهای آسیایی در سومین دوره بازی های پارالمپیک جوانان گفت: کاروان ایران با نام همیشه جاوید «خلیج فارس» و با شعار « توکل، توانمندی و موفقیت » در این بازی ها شرکت می کند.

وی افزود: این بازی ها از نوزده آذرماه به مدت 5 روز در شهر دبی برگزار می شود.

اشرفی خاطرنشان کرد: کاروان ایران با نام همیشه جاوید «خلیج فارس» در 9 رشته ورزشی و با حضور 35 دختر و 95 پسر و با پرچمداری زهرا والا زاده ورزشکار بوچیای کشور در این دوره حاضر خواهد شد.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به حضور قدرتمند کشورهای آسیایی در سومین دوره بازی های پارالمپیک جوانان، گفت: رقابت های سختی پیش رو داریم که امیدوارم بتوانیم با تلاش ورزشکارانمان جایگاه دومی خود را حفظ کنیم.

اشرفی با بیان این که ایران توانست با توانمندی ورزشکاران خود در دو دوره گذشته یعنی بازی های 2009 توکیو و 2013 کوالالامپور به مقام دومی دست یابد، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد ژاپن، چین، مالزی و ازبکستان قدرتمندترین حریفان ما در این دوره باشند.

وی در پایان ادامه داد: با توجه به پتانسیل ورزشکارانمان بهترین نتایجی که می توانیم تصور کنیم، در رشته دوومیدانی است. همچنین در وزنه برداری، گلبال دختران و پسران و شنا نیز انتظار مدال داریم./ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب