پنج شنبه , 2 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / دارایی بانک‌‏های ایرانی از اروپا خارج شد

دارایی بانک‌‏های ایرانی از اروپا خارج شد

بیا تو مالزی -

‌شهروندهای ایرانی دارایی‌‏های خود را از بانک‌‏های اروپایی خارج کردند…

به گزارش ایلنا، با ادامه وضعیت بحران مالی در اروپا و ورشکستگی تعدادی از بانک‌‏های اروپایی، تعدادی از بانک‌‏های دولتی ایران دارایی‌‏های خود را از بانک‌‏های اروپایی خارج کردند.

در این میان بانک سپه بیش از 2میلیارد دلار از دارایی‌‏های خود را از بانک‌‏های اروپایی خارج کرده است. سایر بانک‌‏ها همچون بانک صادرات نیز که از جمله بانک‌‏های فعال در خارج از ایران است و 22 شعبه در خارج از ایران دارد، برای خروج بخشی از دارایی‌‏های خود از بانک‌‏های اروپایی دست به کار شده است.

این موضوع در خصوص سایر بانک‌‏های دولتی نظیر بانک ملی و بانک ملت نیز صادق است.

بر پایه تازه‌‏ترین آمارها بحران مالی درآمریکا سبب شد تا 15 بانک آمریکایی ورشکست شوند.

دکتر احمد میدری، اقتصاددان معتقد است وقتی ورشکستگی بانک‌‏های آمریکایی را دربر می‌‏گیرد، خطر در کمین بانک‌‏های ایرانی نیز هست؛ لذا باید در برخورد با آنها جوانب احتیاط را رعایت کرد.

بر این اساس، دکتر ا…‏ داد نیز خروج دارایی‌‏های بانک‌‏های ایرانی از بانک‌‏های اروپایی را یک اقدام عاقلانه توصیف کرده و معتقد است در شرایطی که ریسک بالا می‌‏رود، باید احتیاط بیشتری در بانکداری داشت.

بر پایه این گزارش، بانک‌‏های اروپایی در صورت ورشکستگی ایفاگر تعهدات خود در قبال سپرده‌‏گذاران نیستند و همین امر سبب شده تا بخشی از مردم اروپا دارایی‌‏های خود را از برخی بانک‌‏ها خارج و در بازارهای دیگری سپرده‌‏گذاری کنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + هفت =

قالب