خانه / اخبار ایران / دانشجویان امكان انتخاب 15 دانشگاه را برای انتقال دارند

دانشجویان امكان انتخاب 15 دانشگاه را برای انتقال دارند

بیا تو مالزی -

با تصویب آیین‌نامه جدید؛ روند نقل و انتقال دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های خارج به داخل تسهیل شد. دانشجویان امكان انتخاب 15 دانشگاه را برای انتقال دارند…

مدیر كل دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تصویب آیین‌نامه جدید نقل و انتقال دانشجویان ایرانی خارج به داخل كشور خبر داد.

دكتر مسلمی نایینی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: دانشجویان ایرانی در هر كجای دنیا می‌توانند با استفاده از این آیین‌نامه برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های داخل منتقل ‌شوند.

وی با بیان اینكه براساس این آیین‌نامه دانشجویان می‌توانند 15 دانشگاه را برای انتقال انتخاب كنند، تصریح كرد: در گذشته دانشجو برای انتقال باید مدارك رسمی و تایید شده خود را به وزارت علوم ارسال می‌كرد ولی در آیین‌نامه جدید در ابتدای امر نیازی به ارسال مدارك رسمی و تایید شده تحصیلی نیست، بلكه متقاضی می‌تواند مدارك معمول دانشگاه، ریزنمرات یا گواهی اشتغال خود را از طریق ایمیل به وزارت علوم ارسال كند و پس از اخذ پذیرش از یكی از دانشگاه‌های كشور، مدارك اصلی و تایید شده خود را ارسال كند.

دكتر مسلمی افزود: در صورتی كه داوطلب نتواند از 15 دانشگاه پیشنهادی خود پذیرشی اخذ كند وزارت علوم 5 دانشگاه دیگر را به او پیشنهاد خواهد كرد تا روند اخذ پذیرش وی تسهیل شود.

مدیر كل دانشجویان داخل وزارت علوم با اشاره به شرایط علمی لازم برای شركت در این طرح انتقال، اظهار كرد: دانشجویان متقاضی برای انتقال باید حداقل 12 واحد در مقطع كارشناسی، 6 واحد در كارشناسی ارشد و یكسال در مقطع دكترا را در دانشگاه مبدا گذرانده باشند و همچنین هر داوطلبی كه دارای نمرات و معدل بالاتری باشد مطمئنا در دانشگاه بهتری پذیرفته می‌شود.

دكتر مسلمی خاطرنشان كرد: دانشجویان متقاضی انتقال در مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا بهتر است قبل از اخذ پذیرش با یكی از اساتید دانشگاه‌های داخل كشور برای پذیرش استاد راهنمایی، ارتباط برقرار كنند تا از این طریق اخذ پذیرش آنها آسانتر صورت بگیرد، بر این اساس دانشجو می‌توانند با مراجعه به سایت‌های اینترنتی دانشگاه‌ها با اساتید و شرایط دانشگاه مربوط آشنا شود.

وی با بیان اینكه ظرفیت خاصی برای این دوره‌ها در نظر گرفته نشده است، گفت: همه افراد می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات درخواست بدهند و با توجه به شرایط و وضعیت علمی هر فرد در این رابطه اقدام خواهد شد.

دكتر مسلمی در خاتمه با بیان اینكه شرایط انتقال دانشجویان از دانشگاه‌های تهران به دانشگاه‌های شهرستان تسهیل شده است، گفت: بر اساس مصوبه كمیسیون موارد خاص مقرر شده تا با انتقال دانشجویان از دانشگاههای تهران به شهرستانها با نظر مساعد برخورد شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب