یکشنبه , 5 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / دانشگاهی در مالزی صاحب کرسی زبان فارسی می‌شود

دانشگاهی در مالزی صاحب کرسی زبان فارسی می‌شود

بیا تو مالزی -

محمدحسن واحدی رایزن فرهنگی ایران در مالزی از آغاز به کار "کرسی زبان فارسی" در دانشگاه یو. ام این کشور خبر داد… به گزارش خبرگزاری مهر، رایزن فرهنگی ایران در مالزی با مسئولین دانشگاه یو. ام مالزی در محل ساختمان ریاست این دانشگاه دوم مهرماه دیدار کرد.

دومین نشست مشترک رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی با مسئولین دانشگاه یو ام در محل ساختمان ریاست دانشگاه با حضور پرفسور محمد امین جلال الدین معاون دانشگاه، پرفسور عزیرا هاشم رئیس دانشکده زبان و زبان شناسی،  پرفسور ریحانه مسئول مرکز گفتگوی تمدنها و دکتر کامیلا غزالی مسئول روابط بین الملل دانشگاه یو ام برگزار شد.

در این مذاکرات محمد حسن واحدی رایزن فرهنگی ایران موضوع تاسیس کرسی زبان و ادبیات فارسی را پیگیری کرد و نیز بحث تاسیس "دپارتمان ادب فارسی" را مطرح کرد.

محمد امین جلال الدین ضمن استقبال و پذیرش تاسیس کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه یو ام خواستار تداوم این نشستهای تخصصی و همکاریهای دو طرف شد تا در آینده ای نزدیک شاهد تاسیس "دپارتمان زبان و ادبیات فارسی" باشیم.
طرف مالایایی نیز در راستای تاسیس کرسی زبان فارسی (با توجه به مذاکرات اولین نشست با داتو رفیعه، رئیس دانشگاه) قول مساعد برای شروع به کار "کرسی زبان فارسی" را در ترم تحصیلی جدید که از آبان ماه در دانشکده زبان و زبان شناسی آغاز می شود داد.

همچنین خانم عزیرا هاشم گفت: موضوع تاسیس کرسی زبان فارسی با استقبال بسیار خوبی از طرف دانشجویان دانشکده زبان و زبان شناسی روبرو شده است.

خانم کامیلا غزالی مسئول روابط بین الملل دانشگاه هم ضمن استقبال از برگزاری چنین نشستهایی آمادگی خود را جهت همکاری با رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

محمد حسن واحدی خواستار برگزاری سمینارهای مشترک علمی، فرهنگی، هنری و ادبی شد که مورد توافق طرفین واقع شد.

وی در ادامه پیشنهاد برگزاری سمینار مشترک "تقریب مذاهب" و "همایش علمی- پژوهشی ابن عربی" در سال جاری را مطرح کرد که رئیس مرکز گفتگوی تمدنهای دانشگاه یو ام برای برگزاری سمینار مشترک اعلام آمادگی کرد.

برگرفته از: خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دوازده =

قالب