خانه / اخبار مالزی / درخواست قطع یارانه گاز در مالزی

درخواست قطع یارانه گاز در مالزی

بیا تو مالزی -

رییس پتروناس خواستار قطع پرداخت یارانه گاز در مالزی شد…

رییس و مدیراجرایی شرکت پتروناس با بیان اینکه پرداخت یارانه گاز مانع شفافیت و سرمایه گذاری است از دولت مالزی خواست پرداخت یارانه گاز را قطع کند.

 “شمس الازهر عباس” در مراسم گشایش بیست و پنجمین کنفرانس جهانی گاز در کوالالامپور، افزود: امروز کشورهایی که دارای ذخایر عظیم گازی هستند با پایین نگه داشتن نرخ گاز تلاش برای رشد اقتصادی دارند اما پرداخت یارانه سنگین برای گاز منجر به عدم کارایی انرژی گاز خواهد شد. 

وی با بیان اینکه قیمت گاز باید توسط نیروهای بازار مشخص شود اظهار داشت: فعالان صنعت گاز انعطاف پذیری لازم برای مقابله با ر یسک های احتمالی بازار را خواهند داشت.

 

رییس شرکت پتروناس تاکید کرد: پرداخت یارانه گاز در دراز مدت ناپایدار و منجر به خسارت برای این صنعت خواهد شد.
 سال گذشته مالزی به عنوان دومین صادر کننده گاز طبیعی مایع (LNG)، به دلیل کمبود گاز و اختلال در تولید برق مجبور به خرید برق از سنگاپور شد.

بیست و پنجمین کنفرانس جهانی گاز با حضور شرکت ملی گاز ایران و شرکت مایع سازی گاز ایران از جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای فعال در عرصه گاز از بیش از 50 کشور جهان روز دوشنبه چهارم ژوئن (15 خردادماه) در مرکز نمایشگاههای بین المللی کوالالامپور گشایش یافت.

کنفرانس و نمایشگاه جهانی گاز به میزبانی شرکت پتروناس و انجمن گاز مالزی و برای نخستین بار در منطقه جنوب شرقی آسیا برگزار می شود و تا روز جمعه هشتم ماه ژوئن (19 خرداد ماه) برپا خواهد بود.

 

منبع:خبرگزاری مهر
 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب