شنبه , 4 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / درخواست مالزی از ایران برای جمع‌آوری اسناد مربوط به این كشور

درخواست مالزی از ایران برای جمع‌آوری اسناد مربوط به این كشور

بیا تو مالزی -

رئیس آرشیو ملی مالزی از ایران درخواست كرد تا این كشور را در جمع‌آوری اسناد مرتبط با مالزی از سراسر جهان كمك كند…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، علی‌اكبر اشعری، مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در حاشیه دومین روز برگزاری شانزدهمین اجلاس سالانه شورای جهانی آرشیوها (ایكا) در كوالالامپور با عبدالجمیل سایدك، دبیر اجلاس 2008 ایكا و رئیس آرشیو ملی مالزی دیدار و گفت‌وگو كرد.

عبدالجمیل سایدك گفت: در آرشیو ملی مالزی طرحی برای جمع‌آوری اسناد مرتبط با مالزی از سراسر جهان وجود دارد كه بر اساس این طرح از سازمان اسناد و كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم برای این منظور به ما كمك كند.

علی‌اكبر اشعری نیز در این دیدار به ارسال پیش‌نویس تفاهم‌نامه همكاری میان آرشیوهای ملی دو كشور اشاره كرد و از آن به عنوان بستری مناسب برای تبادل اطلاعات و تجربیات میان ایران و مالزی یاد كرد.

اشعری همچنین درباره ادغام كتابخانه و آرشیو ملی در ایران گفت: محتوای موجود در آرشیو ملی و كتابخانه ملی ایران به صورت دیجیتال در اختیار همه علاقه‌مندان در جهان قرار خواهد گرفت.

دبیر اجلاس 2008 ایكا همچنین خواستار همكاری‌های بیشتر سازمان اسناد و كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نمونه‌ای موفق از ادغام دو نهاد كتابخانه و آرشیو ملی در سطح جهان با شورای جهانی آرشیو‌ها شد.

مهدی خندق‌آبادی، سفیر ایران در مالزی نیز در این دیدار حضور داشته است.

علی‌اكبر اشعری، مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی از روز دوشنبه هفته گذشته به منظور شركت در شانزدهمین اجلاس سالانه شورای جهانی آرشیوها (ایكا) در كوالالامپور مالزی به سر می‌برد.

شورای جهانی آرشیوها وظیفه‌ استانداردسازی آرشیوها‌ی ملی و همچنین هماهنگ‌سازی و سازماندهی آرشیو‌های كشور‌های عضو را برعهده دارد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + پنج =

قالب