خانه / اخبار مالزی / درخواست ماهاتیر محمد برای محاكمه بوش، بلر و هاوارد به خاطر جنگ عراق

درخواست ماهاتیر محمد برای محاكمه بوش، بلر و هاوارد به خاطر جنگ عراق

بیا تو مالزی -

نخست وزیر پیشین مالزی در سخنرانی خود در لندن گفت جورج بوش رئیس جمهور آمریكا، تونی بلر نخست وزیر پیشین انگلیس و جان هاوارد نخست وزبر سابق استرالیا باید به عنوان مجرمان جنگی به علت سهمی كه در جنگ عراق برعهده داشتند ، محاكمه شوند…به گزارش خبرنگار فارس در لندن، ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی در روز جمعه در لندن در سخنرانی خود در دانشكده ایمپریال كالج برپایی محكمه ای بین المللی را به منظور به پای میز محاكمه كشاندن رهبران غرب برای جرایم جنگی ای كه در عراق مرتكب شده اند ، خواستار شد.

ماهاتیر محمد در اظهارات خود خواستار برپایی یك محكمه بین المللی شد تا در آن جورج بوش رئیس جمهور امریكا ، تونی بلر نخست وزیر پیشین انگلیس و جان هاوارد نخست وزیر سابق استرالیا برای سهمی كه در درگیری عراق برعهده داشتند ، محاكمه شوند.

ماهاتیر محمد گفت كسانی كه این جنگ را به راه انداختند دروغ گفتند و بر اساس یك دروغ جنگی را آغاز كردند و جنگ یعنی كشته شدن مردم بنابراین چنین افرادی جنایتكاران جنگی به شمار می روند .

وی افزود : مردم باید كشتن یكدیگر را متوقف كنند و به جای خشونت و جنگ و كشتار ، گزینه های حكمیت ، مذاكرات و بحث و گفتگو را انتخاب كنند .

بیش از 450 نفر در این سخنرانی شركت داشتند.

گروه مسلمان بنیان رمضان كه یك سازمان برجسته انگلیسی متشكل از جوانان مسلمان است ، این سخنرانی را سازمان دهی و برگزار كرده بود.

گروه مسلمان بنیان رمضان طرفدار همزیستی صلح آمیز و گفتگو در میان جوامع است .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب