چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / درخواست نمایندگان مالزی برای مقابله با گزارشات منفی رسانه‌های خارجی

درخواست نمایندگان مالزی برای مقابله با گزارشات منفی رسانه‌های خارجی

بیا تو مالزی -

شماری از نمایندگان مجلس مالزی از وزارت خارجه این كشور خواستار عملكرد فعالتر دستگاه دیپلماسی در برابر گزارشهای منفی رسانه‌های خارجی در مورد مالزی شدند…

خبرگزاری رسمی مالزی(برناما) روزچهارشنبه گزارش داد: درنشست روز سه‌شنبه سه‌شنبه مجلس مالزی نماینده حزب باریسان نشنال منطقه"كیناباتانگان" در این مورد گفت: گرچه مالزی كشور كوچكی است اما همواره درخصوص برخی مسایل جهانی مورد انتقاد قرار داشته است.

"مختار رادین" با اشاره به تداوم گزارشهای منفی برخی رسانه‌های خارجی بویژه شماری از كشورهای همجوار درمورد مالزی گفت: گرچه رهبران این كشورها همواره از روابط خوب با مالزی سخن می‌گویند اما رسانه‌های آنها همچنان به تخریب موقعیت ما (مالزی) ادامه می‌دهند.

این نماینده مجلس مالزی از وزارت خارجه این كشور خواست تا نسبت به این موضوع، هوشیارانه‌تر عمل كنند.

همچنین شماری از نمایندگان در این جلسه با تاكید بر اینكه وزارت خارجه باید در عین حالی كه هرگز درمقابل فشارهای خارجی (نسبت به برخی سیاستهای دولت) سر خم نكند، امابه هر حال باید قادر باشد تا این سیاستها را برای دانشجویان مالزیایی خارج از كشور و جامعه بین‌المللی توضیح بدهد.

"ماهاذیر محمد خیر" نماینده منطقه "سونگای پتانی" باطرح سوالی بر تاثیر مثبت ارایه توضیحات از سوی وزارت خارجه مالزی درخصوص سیاستهای دولت بویژه برای دانشجویان مالزیایی شاغل به تحصیل در كشورهای خارجی تاكید كرد.

وی ادامه داد: آیا وزارت خارجه سامانه اینترنتی را برای ارایه اطلاعات در مورد مسایل و برخی شرایط پیش آمده در داخل كشور اختصاص داده است.

"رحمان اسماعیل" نماینده منطقه "گنبك" نیز نقش وتاثیر دیپلماتهای مالزی (در كشورهای خارجی) در ارایه تصویر درست از این كشور به جامعه بین‌المللی و نیز برنامه‌های كوالالامپور برای ترویج مالزی را مورد سوال قرار داد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب