شنبه , 4 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / در اسكار شركت نمی‌كنیم

در اسكار شركت نمی‌كنیم

بیا تو مالزی -

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت اعلام كرد: به دلیل اعتراض به ساخت و نمایش فیلم موهن درباره پیامبراكرم (ص) و عدم موضع‌گیری رسمی توسط دست‌اندركاران، ما امسال در اسكار شركت نخواهیم كرد.

سیدمحمد حسینی در این مراسم كه در كرمان در حال برگزاری است، در این باره اظهاركرد: تمام افراد در جریان فیلم اهانت‌آمیز به ساحت پیامبر اكرم (ص) و واكنش‌ها در این زمینه هستند. این فیلم دل همه مسلمانان را به درد آورد و سینماگران ما هم ساخت آن را علی‌رغم نداشتن ارزش هنری به شدت محكوم كردند، اما از روزهای قبل بحث حضور در اسكار و موضع‌گیری علیه این فیلم مطرح بود، چراكه این فیلم در آمریكا ساخته شده و مراسم آكادمی اسكار هم در این كشور برگزار می‌شود، ضمن آن كه تاكنون هیچ اظهارنظر رسمی‌ای از سوی كشور سازنده در این زمینه انجام نشده است.

وی با اشاره به انتخاب «یه حبه قند» به عنوان نماینده ایران در اسكار، خاطرنشان كرد: كار هیات انتخاب نماینده ایران در این مراسم طبق روال انجام شده بود و فیلم ارزشمند یه حبه قند اثر آقای میركریمی به این مراسم انتخاب شده بود. اما امروز از سوی آقای شمقدری (رییس سازمانی كشور) درخواستی مبنی بر این كه در صورت موافقت دست‌اندركاران این فیلم (حوزه هنری) در مراسم اسكار شركت نكنیم مطرح شد. من امروز طی صحبت‌هایی كه با حوزه داشتیم، دیدیم كه آنها هم با این اقدام موافق هستند و به همین دلیل رسما اعلام می‌كنم ما به عنوان واكنش جدی در قبال اهانت و جسارت غیرقابل تحمل به ساحت پیامبر اسلام (ص) امسال از شركت در مراسم جایزه اسكار ممانعت می‌كنیم و از سایر كشورهای اسلامی هم تقاضا داریم كه اینگونه اعتراض خود را نشان دهند.

 شب گذشته «یه حبه قند» به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسكار معرفی شد. اما صبح امروز (سوم مهرماه) جواد شمقدری درخواست و پیشنهاد تحریم مراسم اسكار از سوی سینمای ایران را با توجه به توهین به پیامبر اكرم (ص) داد.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − چهار =

قالب