پنج شنبه , 1 اسفند 1398
خانه / اخبار مالزی / دزدان دریایی سومالی یك كشتی دیگر مالزیایی را ربودند

دزدان دریایی سومالی یك كشتی دیگر مالزیایی را ربودند

بیا تو مالزی -

دزدان دریایی سواحل كشور سومالی كه در طی ماه گذشته شش كشتی از جمله یك كشتی ایرانی را در خلیج عدن ربوده‌اند، شب گذشته یكی كشتی دیگر مالزیایی را ربودند…به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "رویترز"، "آندرو موانگورا"، مدیر برنامه دریانوردان شرق آفریقا گفت: در جدیدترین حادثه‌ای كه برای كشتی‌های شناور در آب‌های سومالی در منطقه شاخ آفریقا به وقوع پیوسته ربوده شدن یك كشتی باربری مالزیایی در شب گذشته به دست دزدان دریایی بوده كه جزئیات دقیقی از حادثه دریافت نشده است.

آب‌های ساحلی سومالی از جمله ناامن‌ترین آب‌های جهان است.

خلیج عدن دریای سرخ را به اقیانوس هند متصل می كند و یكی از شلوغ‌ترین مسیرهای عبور كشتی‌هاست و نزدیك به 20 هزار كشتی در سال از خلیج عدن عبور می‌كنند.

سومالی یكی از مناطق فعالیت دزدان دریایی است و از ابتدای سال جاری میلادی تا كنون 30 مورد حمله در این منطقه گزارش شده است.

سومالی از 1991 تاكنون دولت كارآمدی نداشته است و دزدان دریایی در این مسیر به كشتی‌‌ها حمله و باجگیری می كنند. كشتی‌هایی كه برای كمك فرستاده می‌شوند نیز با آر پی جی و تسلیحات اتوماتیك مورد حمله قرار می گیرند و كمك‌‌رسانی مشكل می‌شود.

"نوئل چونگ"، رئیس مركز بین المللی اطلاع رسانی دزدی‌های دریایی در كوالالامپور، پایتخت مالزی پنجشنبه(31 مرداد ماه) اعلام كرد كه دزدان دریایی، یك كشتی ایرانی و یك تانكر نفتكش ژاپنی را در ظرف 48 ساعت در سواحل سومالی ربوده‌اند و هنوز 130 نفر از سرنشینان كشتی‌های ایران، مالزی، تایلند، ژاپن، آلمان، نیجریه در گروگان هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 4 =

قالب