خانه / اخبار مالزی / دزدان دریایی سومالی 2/8 میلیون دلار برای آزادی كشتی‌ها طلب كرده‌اند

دزدان دریایی سومالی 2/8 میلیون دلار برای آزادی كشتی‌ها طلب كرده‌اند

بیا تو مالزی -

دزدان دریایی سومالی كه طی دو ماه اخیر چند كشتی از جمله یك كشتی ایرانی ربوده‌اند خواستار دریافت 2/8 میلیون دلار در عوض آزادی دو كشتی مالزیایی و یك تانكر ژاپنی شدند…به گزارش فارس به نقل از روزنامه اماراتی البیان، "ادرو موانگورا"، مدیر برنامه كمك به دریانوردان شرق آفریقا گفت: دزدان دریایی برای آزادی دو كشتی مالزی كه در خلیج عدن ربوده‌ا‌ند 7/4 میلیون دلار غرامت طلب كرده‌اند.

وی ادامه داد: دزدادن دریایی گفتند تانكر ژاپنی را نیز كه در بیستم ماه ژوئیه گذشته ربوده یودند با دریافت 5/3 میلیون دلار آزاد می‌كنند.

آب‌های ساحلی سومالی از جمله ناامن‌ترین آب‌های جهان است.

خلیج عدن دریای سرخ را به اقیانوس هند متصل می كند و یكی از شلوغ‌ترین مسیرهای عبور كشتی‌هاست و نزدیك به 20 هزار كشتی در سال از خلیج عدن عبور می‌كنند.

سومالی یكی از مناطق فعالیت دزدان دریایی است و از ابتدای سال جاری میلادی تا كنون 30 مورد حمله در این منطقه گزارش شده است.

سومالی از 1991 تاكنون دولت كارآمدی نداشته است و دزدان دریایی در این مسیر به كشتی‌‌ها حمله و باجگیری می كنند. كشتی‌هایی كه برای كمك فرستاده می‌شوند نیز با آر پی جی و تسلیحات اتوماتیك مورد حمله قرار می گیرند و كمك‌‌رسانی مشكل می‌شود.

"نوئل چونگ"، رئیس مركز بین المللی اطلاع رسانی دزدی‌های دریایی در كوالالامپور، پایتخت مالزی پنجشنبه(31 مرداد ماه) اعلام كرد كه دزدان دریایی، یك كشتی ایرانی و یك تانكر نفتكش ژاپنی را در ظرف 48 ساعت در سواحل سومالی ربوده‌اند و هنوز 130 نفر از سرنشینان كشتی‌های ایران، مالزی، تایلند، ژاپن، آلمان، نیجریه در گروگان هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 2 =

قالب