دوشنبه , 6 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / دست یاری هلال احمر مالزی به سوی آذربایجان

دست یاری هلال احمر مالزی به سوی آذربایجان

بیا تو مالزی -

جمعیت هلال احمر مالزی اعلام کرد که به مردم زلزله‌ زده آذربایجان کمک خواهد کرد…

داتوک دکتر بحری ابو منصور، معاون جمعیت هلال احمر مالزی(MRCS) گفت که این نهاد قصد دارد تا برای کمک به قربانیان سیل اخیر در فیلیپین و زلزله در ایران اقدام کند.

وی پس از افتتاح صندوق کمک بین‌المللی در بندر اوتاما تصریح کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده در خصوص میزان خسارت‌ها در دو کشور ایران و فیلیپین، کمک‌های مالی می‌تواند تحمل شرایط برای مردم آسیب دیده را تسهیل کرده و سنگینی خسارت را برای آنها کمتر کند.

وی با اعلام اینکه مالزی باید به کشورهایی که دچار بلایای طبیعی می‌شوند کمک کند، گفت: بسیاری از مردم در ایران و فیلیپین بی خانمان شده‌اند و اگر ما می‌توانیم کمک کوچکی بکنیم، چرا نکنیم؟

وی افزود: این صندوق با همکاری مشترک جمعیت هلال احمر مالزی، شرکت مدیا پریما و انتشارات نیو استریت تایمز ایجاد شده است و تا روز 31 دسامبر تداوم داشته و تمامی وجوه حاصل از آن به فیلیپین و جمعیت هلال احمر ایران منتقل خواهد شد.

این مقام مالزیایی اضافه کرد: 22 مامور کمکرسانی ما در حال آماده باش قرار دارند تا در صورت اعلام نیاز ایران و یا فیلیپین به آنجا اعزام شوند.

وی اظهار کرد که به دلیل محدودیت‌های لجستیکی و همچنین خطوط قرمز دولتی، این صندوق در حال حاضر تنها وجوه نقدی را خواهد پذیرفت و در صورت اعلام نیازهای ویژه، نحوه دریافت کمک نیز تغییر خواهد کرد.

بر این اساس مردم می‌توانند کمک‌های خود را از طریق چک و یا وجه نقد به حساب جمعیت هلال احمر مالزی به شماره حساب 5144 2210 2657می‌بانک واریز کنند و یا وجوه خود را به محل این جمعیت واقع در آدرسMalaysian Red Crescent Society, National Headquarters, Lot PT 54, Lengkok Belfield, off Jalan Wisma Putra, 54600 Kuala Lumpurارسال کنند.

کمک کنندگان باید حتما قید کنند که کمک آنها برای ایران است یا فیلیپین. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به وب‌سایت جمعیت هلال احمر مالزی مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 03-21436122و03-21438122تماس بگیرید.

 

منبع:توریست آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 12 =

قالب