پنج شنبه , 30 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / دلیل دست نیافتن به اهداف توسعه درمالزی

دلیل دست نیافتن به اهداف توسعه درمالزی

بیا تو مالزی -

رهبری فاسد و طمعکار دلیل دست نیافتن به اهداف توسعه درمالزی است…

رییس اتاق بازرگانی مالزی با انتقاد شدید از دست نیافتن جامعه مالایی ها به اهداف اقتصادی در سال جاری گفت : رهبری فاسد و طمعکار دلیل اصلی به سرانجام نرسیدن تلاش ها است.

 به نقل از  پایگاه خبری اینسایدر مالزی (Malaysian Insider)، “سید علی العطاس ” که در کنگره اقتصادی جامعه مالایی سخن می گفت با اشاره به تلاش بخشهای مختلف دولت برای کمک به پیشرفت اقتصادی جامعه مالایی ، افزود:باوجود سرمایه گذاری های میلیارد رینگیتی در بخش های مختلف، جامعه مالایی حتی نتوانسته پایین ترین سطح انتظارات را برآورده کند.

وی مسئول نبودن و بی توجهی در کنار فساد و طمعکاری را علت اصلی عدم توفیق جامعه مالایی در پیشبرد برنامه های توسعه دانست و گفت: برای اداره امور به مسئولین خوش نیت نیازمندیم.

وی با انتقاد از نبودن مالایی ها در عرصه اقتصادی مالزی ، گفت: تنها 10درصد اقتصاد مالزی در مالکیت مالایی ها است و به جرأت می گویم که در ایالت “جوهور” حتی یک مغازه کوچک هم تحت مالکیت مالایی ها نیست.

از 28 میلیون تن جمعیت مالزی 58 درصد مسلمان و از نژاد مالایی، 28 درصد چینی ، 10 درصد هندی و مابقی از سایر نژاد ها می باشند که مالایی ها همواره از امکانات و امتیازهای بیشتری برخوردار بوده اند.

 

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =

قالب