چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / دولت مالزی با فعالیت شركت‌های هرمی در این كشور مقابله می‌كند

دولت مالزی با فعالیت شركت‌های هرمی در این كشور مقابله می‌كند

بیا تو مالزی -

دولت مالزی به دلیل اینكه فعالیت شركت‌های هرمی را نوعی اخلال در نظام اقتصادی این كشور می‌داند، با آن مخالف بوده و اینگونه درآمدزایی را منع كرده و با آن برخورد می‌كند.

 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مالزی، بر اساس قوانین كشور مالزی فعالیت شركت‌هایی كه به صورت شبكه‌ای موسوم به هرمی مشغول درآمد زایی هستند، ممنوع است.

بر اساس این گزارش، دولت مالزی در سال ‪ ۲۰۰۷‬میلادی قوانینی را به قانون فروش مستقیم مصوب سال ‪۱۹۹۳‬این كشور اضافه كرد تا شرایط و مشخصات فعالیت شركت‌های هرمی را به طور دقیق تر تعریف كرده و از فعالیت آنها در این كشور جلوگیری كند.

با این وجود و علیرغم ممنوعیت‌های موجود، شركت‌های هرمی به دلیل سودآوری بسیار برای دست اندركاران آن، همچنان در مالزی فعال هستند و فعالیت‌های خود را معمولا در پوشش شركت‌های فروش مستقیم و دیگر عناوین و به طور پنهانی ادامه می‌دهند.

با توجه به فعالیت پنهانی شركت‌های هرمی در مالزی جذب مردم در این گونه فعالیت‌ها در این كشور بسیار دشوار صورت می‌گیرد اما باز هم در مقاطع مختلف زمانی كسانی هستند كه با مراجعه به دستگاه قضایی شكایت‌هایی از صاحبان این گونه شركت‌ها به دلیل كلاهبرداری از آنان دارند.

كشور مالزی نیز همانند بسیاری از كشورها فعالیت این گونه شركت‌ها را از مصادیق اخلال در روند اقتصادی می‌داند و با توجه به اینكه به افراد واسطه و سرشاخه‌های اصلی سودكلانی می‌رسد در مقابل همیشه عده‌ای به جهت گرفتار شدن در دام این گونه شركت‌ها متضرر می‌شوند.

این گزارش حاكی است، در سال ‪ ۱۹۷۸‬انجمنی به نام انجمن فروش مستقیم مالزی در این كشور تاسیس شده است كه سال گذشته سی امین سال تاسیس خود را جشن گرفت. بزرگترین شركت‌های فعال در زمینه فروش مستقیم در مالزی عضو این انجمن هستند.

این انجمن چهار نوع فعالیت مختلف در زمینه بازاریابی مستقیم به نام‌های :
خانه به خانه، طرح مهمانی، بازاریابی چند سطحی و طرح هرمی را در بر دارد.

این گزارش حاكی است، فعالیت تمامی حالت‌های اشاره شده به جز طرح هرمی كه همان موضوع شركت‌های هرمی است، در مالزی قانونی می‌باشد.

در حال حاضر ‪ ۵۵‬شركت عضو این انجمن هستند كه در زمینه‌های مختلف به فعالیت می‌پردازند.

مالزی در زمینه رشد تجارت فروش مستقیم رتبه چهارم را در میان كشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه بعد از ژاپن، كره جنوبی و تایوان در اختیار دارد گردش مالی سالیانه تجارت فروش مستقیم در مالزی در سال ‪ ۲۰۰۷‬در حدود ‪۷۷۰‬ میلیون دلار اعلام شده است. این در حالی است كه در فعالیت‌های این شركت ها بیش از ‪ ۳‬میلیون نفر شركت داشته اند.

با این وجود دولت مالزی نظارت بر فعالیت این شركت‌ها را در دستور كار خود دارد. به عنوان مثال در سال ‪ ۲۰۰۷‬مجوز فعالیت ‪ ۱۲‬شركت فروش مستقیم به علت نقض قوانین تجاری مالزی و فریب دادن مشتریان توسط دولت مالزی لغو شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب